Ben Oyumu Menderes’in Devamı Olan Partiye Vereceğim

Bu haber 07 Mayıs 2015 - 0:18 'de eklendi ve 635 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Her seçim öncesi siyasi partiler ve onlara destek olan medya seçmeni yönlendirir. Seçim havasına henüz yeni girildiği şu günlerde birden hava değişiverdi. Meydanlara çıkan CHP ile öteki Öcalan’ın partisi, neler söylemişse hepsi de tümden AKP lehine dönüşmüştür. Vaatler ve iftiralar büyük tepki ile cevabını almaktadır. Sanki bu partilerimizi bu millet hiç tanımıyormuş gibi yola çıktılar. Diyorum ki, AKP hiç çalışmasa da olur…

Bir günlük IMF’ye ödenen faizin ne kadar büyük rakam olduğunu, AKP lideri 2003 yılında yeni iktidar olunca söylemiştir; IMF’ye ödenen bir günlük faiz ile liseler dahil Türkiye genelindeki orta öğretim öğrencilerinin kitapları bedava verilebiliyor. Nitekim ikinci büyük sözü de şöyleydi; devlete musallat olan bütün hortumlar kesilecektir.
Evvela hortumları kesti ama zor oldu tabi ki!.. Hortumlar kesilince birden hazine rahatladı ve en kısa zamanda da IMF’ye olan milyarlarca borç sıfırlandı. Bu mucize olay evvela bazı zenginleri ürküttü, ikincisi paralel olgu birden patladı. Ergenekon ve benzerlerinin, Mossat ile ilişkili olduğu sırıtıverdi. Bunların basını 55 yıl evvel Menderes’in idamından beri aynen devam etmektedir. Bunlara destek olan partiler de hep aynı idi. Sahte dindar ekip, iktidarın bünyesine o kadar girmiş ki neredeyse devleti idare ediyor gibi kadrolaşmışlar. Evvela yüksek subaylar, Atatürk düşünce derneği, hakim ve savcıları var. Polis teşkilatının her nüvesinde adamları var. Ergenekon denilen ihtilal örgütü suçüstü olunca, birden CHP telaşa düştü ve Deniz Baykal kendilerinin onların avukatı olduğunu söyledi. O sırada Deniz Baykal’dan memnun olmayan Pensilvanya; Deniz Baykal’ı saf dışı etmiştir.
Demek ki, bizim yerli Humeyni! Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına uygun görmüş. Bütün bunlar olurken MHP ne diye suç ortağı oluverdi. Acaba oda, Ezan orijinali gibi okunuyor diye mi ihtilalcilere sahip çıktı?
Bütün her tersliğin içinde olan Mossat ve CIA yani Yahudi ve ABD bir yandan bize karşı PKK’ya destek olurken, bir yandan da Kuzey Irak Kürt Devletini hazırlıyorlardı.
***
HER ON YILDA BİR İHTİLAL OLUYORDU
Yukardaki bahsi geçen devleti yıkma koalisyonu hala ihtilalle yıkma çalışmalarını sürdürüyorlar. Ekip içinde yalnız asker kökenliler artık yok ve hiç olmayacaklar. Yakında hukuk ve polis de asli görevine dönecektir.
Bu kadar şeytan çemberini yarıp ülkenin kalkınmasını devam ettiren. Bize iki yüzlü görünen sözde dost ülkelere sert mesajlarını devamlı gönderen ve şimdide halkın oyları ile 2014’de, ülkeye başkan seçilen liderin partisi seçime giriyorsa; bizim ve hepimizin oyları o partiye HELALDİR…
***
BU KADAR HİYANETE RAĞMEN ÜLKE NELERE SAHİP OLDU
1- Banka faizleri ve enflasyon tek rakam oldu. 2- Üniversite dışında kalan bütün okul kitap ve defterleri bedava veriliyor. 3- 76 Üniversite varken, şimdi 100 ilave edilerek 176 oldu. 4- 234.000 derslik yapıldı. 5 – 17 bin 591 km. duble yol yapıldı. 6- Hava limanı 26 iken şimdi 53’e çıkarıldı. 7 – 73 şehre doğal gaz – 757 yeni hastane, ayrıca 1.737 birinci basamak sağlık tesisi yapıldı. 1.330 spor tesisi – 276 baraj. – 182 gençlik merkezi, Marmaray-Atak helikopteri – kendi savaş gemimiz. – Rasat ve Göktürk uyduları. – 90 yeni organize sanayi bölgesinde 700 bin kişiye iş imkanı.- Altay tankı ve savaş uçağı.- Kredi Yurtlar Kurumu’nun yurt sayısı 190’dan 438’e çıkarıldı. Kredi verilen öğrenci sayası 451 binden, 881 bine yükseltildi. Ayrıca, 364 bin öğrenciye burs veriliyor.
– 30 ülkede 38 Yunus Emre Kültür Merkezi. Sosyal Hizmetler’e 1 milyar 376 milyon ayrılırken, bu rakam 26 milyar 561 milyon liraya çıkarıldı. -Engellilere 10.000 lira yardım. –Tarımsal Milli gelir; 36 milyar liradan 116 milyar liraya çıkarıldı. -759 enerji santrali yapıldı. – 3 milyar 250 milyon fidan dikildi. -12 hükümet ve 6 bakan eskiten Bolu tüneli bitirildi, hizmete açıldı. -16 yılda yüzde 40’ı bitirilen Karadeniz sahil yolunun yüzde 60’ı altı yılda bitirildi ve ulaşıma açıldı. – Türkiye hızlı tren ile tanıştı… Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya hattı hizmete sokuldu… ve son olarak İstanbul-Eskişehir hattı da tamamlanarak 25 Temmuz 2014’de tamamlanarak hizmete girdi. -2002’ye kadar, 52 yıllık sürede 954 km. demir yolu varken, son 12 yılda 1086 km uzunluğunda demir yolu yapıldı.
– 18 yaşından küçükler, sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlandırıldı. – 2002’de 618 olan ambulans sayısı
3.464’e 481 olan acil müdahale istasyonu sayısı 2189’a yükseltildi. Bunların yanı sıra 229 kar paletli ambulans,
18 helikopter ve 4 uçak ambulans, 4 deniz ambulans da yine bu dönemde sağlık hizmetlerine kazandırıldı.
– 2002’de 7.5 milyar lira olan Milli Eğitim bütçesi 2014’de 55.7 milyar lira olarak tarihe geçti…
Daha nice icraat…
Bütün bunları bir yandan şeytan taşlarken yaptı. Gezi olaylarında CHP lideri açık açık şunları söyledi; bu hükümet yıkılmadıkça buradan gitmiyoruz… Gene Gezi olayı sırasında polis müdürü kendilerine sordu ne istiyorsunuz? Terör öncüleri bir heyetle yazılı olarak isteklerini yetkiliye ilettiler.
İstekleri şöyle idi; 1- Hava alanını derhal durdurun. 2- Üçüncü Boğaz Köprüsü’nü iptal edin… 3- Kanal inşaatını da iptal edin… Bunun anlamı nedir? Ülkenin 2. Parti lideri öncülüğünde yapılan bu halk ihtilali denemesi olmuyor mu? Şimdi de aynı milletten oy istiyorlar…
Millette diyor ki; EMRİNİZ OLUR EFENDİM.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.