Belediyeden vatandaşa ücretsiz şeker ölçümü

Bu haber 15 Kasım 2016 - 0:11 'de eklendi ve 484 kez görüntülendi.

img_8217Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler birimi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle vatandaşlara ücretsiz kan şekeri ölçümü hizmeti verdi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler birimi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle vatandaşlara ücretsiz kan şekeri ölçümü hizmeti verdi. Kan şekeri ölçümüne yaklaşık 150 kişi katıldı.

Menteşe İlçesi’nde bulunan Sınırsızlık Meydanı’na açılan stantta sağlık personelleri vatandaşların ücretsiz olarak şeker ölçümünü yaptı. Kan şekeri ölçümü yapan sağlık personelleri vatandaşlara, diyabet hakkında bilgi vererek, diyabette beslenme alışkanlığı ve fiziksel aktivitelerden bahsettiler.

Kan şekeri ölçümünde risk faktörü taşıyan vatandaşlar, sağlık personelleri tarafından gerekli görülen durumlarda hekim yönlendirmesi yaptı.

Katılımcılara genel olarak bakıldığında risk grubunda yer alan katılımcıların sayısının az olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Kocaman, “Vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet sunuyoruz. Diyabet hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Eğer risk grubunda olan varsa hekime yönlendiriyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.