Belediyeden ödüllü çevre yarışması

Bu haber 01 Aralık 2015 - 23:57 'de eklendi ve 525 kez görüntülendi.

ÖDÜLLÜ KAMPANYA SONA ERDÝ MUÐLA BELEDÝYESݒNÝN DÜZENLEDÝÐÝ VE ÇOCUKLARIN GERÝ DÖNÜÞÜME OLAN ÝLGÝSÝNÝ ARTTIRMAYI HEDEFLEYEN SATRANÇ TAKIMI HEDÝYELÝ ATIK TOPLAMA KAMPANYASI SONA ERDÝ.Menteşe Belediyesi ve Muğla Çevre Geliştirme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışması’nın ikincisi başladı. İlki geçen yıl yapılan ve bu yılda devam eden yarışmada Menteşe’de bulunan tüm ilk ve ortaöğretim okullarına açık olan yarışma sonunda, dereceye giren okullara ve öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.
Verda Kartal
Menteşe Belediyesi ve Muğla Çevre Geliştirme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışması’nın ikincisi başladı.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, atık toplama yarışmasının bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Çocuklarımızda çevre bilincini geliştirmek istiyor, geleceğe daha temiz, daha yeşil bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Bunu da çocuklarımızın katılımı ile çevremizi temiz tutarak ve sürdürülebilir bir çevre temizliği anlayışı ile yapacağımıza inanıyorum. Bu amaçla geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışmamızın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Okullardaki katılımın yüksek olmasını beklediğimiz yarışma ile daha yaşanabilir bir çevre yaratacağız. Çevre Geliştirme Derneği ile birlikte düzenlediğimiz yarışmamız; Ambalaj Atıklarının Toplanması, Kullanılmış Bitkisel Atık Yağların Toplanması ve Atık Pillerin Toplanması olmak üzere 3 kategoride gerçekleşiyor. Yarışma 31 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. Yarışma sonunda 5 Haziran Dünya Çevre Gününde dereceye giren okullar ve öğrenciler ödüllendirilecek” dedi.
Menteşe Okullar Arası Ödüllü 2. Atık Toplama Yarışması sonunda, Yekap Toplama Birincisine Dizüstü Bilgisayar, Bitkisel Atık Yağ Toplama Birincisine Yazıcı ve En Çok Pil Toplayan Okula Fotokopi Makinesi, Spor Malzemeleri ve Satranç Takımı verilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.