HAYDOS barınağı Dalaman’a Belediyesi’ne devredildi

Bu haber 04 Mart 2015 - 0:34 'de eklendi ve 735 kez görüntülendi.

haydosMuğla İl Hayvanları Koruma Kurulu Ortaca’daki HAYDOS Derneğine ait hayvan barınağını Dalaman Belediyesi’ne devretti.

Haber Merkezi

Muğla İl Hayvanları Koruma Kurulunun 2015 yılı birinci toplantısında en önemli gündem maddesi olarak yer alan Ortaca’daki Türkan Dağdelen’in dernek başkanlığını yürüttüğü HAYDOS Derneği hayvan barınağının durumu karar bağlandı. Kurul, barınağı Dalaman Belediyesi’ne devir ederken, bakım evindeki iş ve işlemler Belediye ve HAYDOS Derneği tarafından yürütülecek.
Muğla İl Hayvanları Koruma Kurulu Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç başkanlığında Milli Parklar ve Yaban Hayatı Koruma Bölge Müdürü Rahmi Bayrak’ın katılımıyla Muğla Valiliği 75. Yıl toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Hayvan barınağı Dalaman’a devredildi
Toplantının ana gündem maddesini HAYDOS Derneği tarafından Ortaca ilçesinde yönetilen geçici hayvan bakımevine ait mevcut sıkıntıların giderilmesi konusu oluştururken, alınan karar gereği HAYDOS Derneğine ait bakımevinin işletilmesinin Dalaman Belediyesine devri, bakımevindeki iş ve işlemlerde 5199 sayılı Kanun ve Yönetmelikleri çerçevesinde HAYDOS tarafından beraberce yürütülmesi konusunda mutabakata varıldı.
Toplantıda ayrıca; Yaban Hayatı Bilgi Sistemine düzenli veri girişinin sağlanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi, yetki devri kapsamında Kaymakamlıklar tarafından belirlenen denetim elemanlarının görev yapmalarının sağlanması, ev ve süs hayvanlarına verilecek eğitimin organizasyonu işinin Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili İlçe Belediyeleri tarafından yapılması kararı alındı. Bunun yanında hayvan dövüşleri konusunda İl, İlçe Emniyet Müdürlükleri ile İl, İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından sağlanan mevcut desteğin daha da arttırılması ve Veteriner Hekimi olmayan Belediyelerde yeterli sayıda Veteriner Hekim istihdamının sağlanması ve Belediyelerde, Veteriner İşleri Müdürlüklerinin kurulmasına öncelik verilmesi konuları görüşülerek karara bağlandı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.