Belediye rehber köpek hediye edecek

Bu haber 18 Kasım 2016 - 0:11 'de eklendi ve 526 kez görüntülendi.

GÖRME ENGELLİ VATANDAŞIN REHBER KÖPEĞİNİ ÖLDÜRDÜLER YILLAR İÇİNDE ADETA GÖZÜ OLAN KÖPEĞİ ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLEN ÇARESİZ ADAM SUÇLULARIN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİMarmaris Belediyesi, kent sakini görme engelli 51 yaşındaki Mustafa Demirtaş’ın rehber köpeğinin zehirlenerek telef edilmesi olayının takipçisi olacaklarını duyurdu.

Haber Merkezi

Marmaris Belediyesi, kent sakini görme engelli 51 yaşındaki Mustafa Demirtaş’ın rehber köpeğinin zehirlenerek telef edilmesi olayının takipçisi olacaklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Belediye Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan, daha önce eğitim almış, ortam şartlarına uyum sağlayabilecek bir köpeğin, hızlı bir rehberlik eğitiminden geçirilerek vatandaşımıza verilmesi için çalışma yapılacak” denildi.

Osmaniye Mahallesi Camiyanı Mevkisi’nde, elektriği suyu olmayan evinde tek başına yaşayan, kardeşlerinin yardımıyla geçinen görme engelli Mustafa Demirtaş’a rehberlik eden kurt kırması ‘Doddi’ isimli köpeği, geçen 10 Kasım akşamı, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tarım ilaçlı salam verilerek, telef edildi.

Marmaris Belediyesi yetkilileri, konuyla ilgili yazılı açıklama yaparak olayın takipçisi olduklarını duyurdu. Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Gerek bir rehber, gerekse bir dost olarak yaşamında büyük yer kaplayan köpeğini kaybeden vatandaşımıza destek çalışmaları kapsamında; Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan, daha önce eğitim almış, ortam şartlarına uyum sağlayabilecek bir köpeğin, Marmaris Hayvanları Koruma Derneği ile işbirliği içerisinde hızlı bir rehberlik eğitiminden geçirilerek vatandaşımıza yardımcı olarak verilmesi için çalışma yapılacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.