Belediye personeline, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi « Hamle Gazetesi

Belediye personeline, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Bu haber 24 Ekim 2017 - 0:50 'de eklendi ve 492 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi, iş ve işçi güvenliğini sağlamak ve vatandaşlarına daha sağlıklı hizmet vermek adına Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki 142 personeline, 2 gün boyunca “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verdi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi, iş ve işçi güvenliğini sağlamak ve vatandaşlarına daha sağlıklı hizmet vermek adına Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki 142 personeline, 2 gün boyunca “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verdi.

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan Salonunda verilen eğitimlerin ilk gününde, İş Güvenliği Uzmanı Emre Katkısız; çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, iş sağlığı güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü konularında eğitim verdi.

Eğitimlerin ikinci günün de ise Sağlık İşleri Müdürü Dr. Gülçin Kınay Polat tarafından da;  İş sağlığı, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması ile ilk yardım konularında eğitimler verildi.

Eğitimlerdeki amaçlarının personelde, iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç oluşturmak ve bunu hayatlarının her alanında uygulamalarını sağlamak olduğunu belirten Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Ünver, “ Menteşe Belediyesi olarak önceliğimiz her zaman personelimizin sağlığı. Onların, sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak bizim için çok önemli. Ancak bu şekilde vatandaşlarımıza daha verimli ve daha kaliteli hizmet verebiliriz. Bu amaçla belediye olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda gereken hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz. Bu hassasiyetimiz, geçtiğimiz günlerde yapılan Valilik toplantısında da Sayın Vali Esengül Civelek tarafından dile getirilerek, takdir edildi. Belediye olarak gösterdiğimiz bu çabalarımızın takdir görmesi, bizleri de mutlu ediyor. Personelimizin iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilenmesi amacıyla verdiğimiz eğitimlere, devam edeceğiz.” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.