Belediye personeline eğitim

Bu haber 10 Mart 2015 - 0:33 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

egitimmMenteşe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü personeline peyzaj alanlarında otomatik sulama sistemlerinin projelendirilmesi ve uygulaması konusunda eğitim verildi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü personeline peyzaj alanlarında otomatik sulama sistemlerinin projelendirilmesi ve uygulaması konusunda eğitim verildi.

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan salonunda Uzman Cüneyt Bosnalier tarafından verilen eğitime, Menteşe Belediyesi su tesisat ekibinin yanı sıra diğer kurumlardan da katılım sağlandı.

Menteşe Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Ebru Akın, “Su insanoğlunun yaşamının sürekliliği açısından vazgeçilmez kaynaklardan biridir. Son yıllarda peyzajda suya olan gereksinimin karşılanabilmesi için, su kaynaklarının daha etkin planlanmasına yönelik uygulamalar yapılmaktadır. Bu bağlamda peyzaj alanlarında altyapı ögelerinin proje aşamasından önce dikkate alınması gerekmektedir. Sulama bunlardan biri olup, yeşil alanların sürekliliği ve optimum düzeyde bakımı için yaşamsal önem taşımaktadır. Bu eğitimle birlikte, belediyemiz yeşil alanları için minimum su miktarı kullanarak verimi maksimuma çıkarmak amaçlanmıştır’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.