Belediye Eski Başkanı Disipline Mi Veriliyor? « Hamle Gazetesi

Belediye Eski Başkanı Disipline Mi Veriliyor?

Bu haber 02 Eylül 2019 - 12:39 'de eklendi ve 1.385 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım birkaç gün önce yazmış olduğum köşe yazımda Yatağan CHP’sinde bombalar patlamaya başladı diye bir yazım olmuştu. Bu çok önemli konuyu detaylı bir şekilde yazmaya çalışacağım. Uzun yıllardan bu yana Yatağan CHP’sinde gruplaşmalar olup birbirlerine ağır sataşmalar yapılıyordu. CHP’lilerin bu hareketi Yatağan’daki CHP’li Belediye’nin Ak Parti’ye kaptırmaları oldu. Partililer bu mağlubiyet senin yüzünden oldu diye birbirlerine ağır hakaretlerle sataşmalar oldu. Sonra ne oldu CHP’nin Yatağan Belediye Başkan Adayı Av. Halil Arslan seçim mağlubiyetinden sonra Yatağan’da CHP Belediye Başkanlığı seçimini kaybettirenlerin önceki CHP’li Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve belediye başkan yardımcısı Tarcan Oğuz olduğunu belirtip CHP İlçe Başkanlığı, CHP İl Başkanlığı ve Ankara CHP Genel Merkezi’ne şikâyette bulunduğunu söyleyen CHP Belediye Başkan Adayı Av. Halil Arslan sözlerini şöyle dile getirdi: H. Haşmet Işık ve Tarcan Oğuz seçim sırasında CHP Adayı’nı değil AKP ve DP adaylarına çalıştıklarını belirleyip elimizde deliller var. Bu konuda bu her iki arkadaşımıza disiplin kurulunda gereken cezanın verileceğine inanıyorum. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim H. Haşmet Işık ve yardımcısı Tarcan Oğuz seçim süreci içinde kendileri CHP’li olmasına rağmen DP’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Kocadon ve Bağımsız’dan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Behçet Saatçi’yi alenen desteklediler. Bu da Büyükşehir Belediyesi’nde CHP’den Belediye Başkanı Adayı olan Dr. Osman Gürün’e bir vefasızlıktır. Çünkü elimizde hepsinin delilleri var. Gereğinin yapılacağına inanıyorum dedi.

Sevgili okurlarım 20 yıl Yatağan’da CHP’nin Belediye Başkanlığını yapan, son seçimlerde CHP Genel Merkezi tarafından tekrar belediye Başkan adaylığına atanmayan H. Haşmet Işık şöyle konuştu: Yatağan’da Belediye Başkanlık seçimlerini kazanamayan Av. Halil Arslan’ın CHP’li olup olmadığını biliyorum. Ben ise 20 yıl CHP’de Belediye Başkanı olduğumda Halil Arslan’ın oylarını MHP’ye vermiş biridir. Ben partim adına herhangi bir suç işlemedim. Gerçekleşen belediye başkanlık seçimlerinde sevsem de sevmesem de oyumu CHP’ye verdim. Hiçbir vatandaşa da CHP adayına oy vermeyin diye konuşmadım. Neymiş efendim beni suçlayıp disiplin kurulunda cezalandırıp CHP’den attıracakmış. Ben yıllardan bu yana oyumu CHP’ye verdim. Halil Arslan gibi değişik partilere oy vermedim. Ben belediye başkanlık seçimlerinde Büyükşehir’de olsun Yatağan’da olsun CHP’nin adaylarına oy verdim. Yatağan CHP’sini Halil Arslan ve onun yanındakilere bırakmayacağım. Asıl mücadelemiz yeni başlıyor dedi Yatağan’da 20 yıl belediye başkanlığı yapan H. Haşmet Işık. Sevgili okurlarım inşallah bu kırgınlıklar küskünlükler biter de kazanan Yatağan CHP’si olur diyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
gerçek CHP'li 02 Eylül 2019 / 23:48

Muğla CHP’de tek adam rejimi oluşturarak CHP tabanını yok sayanlar 2019 mart ayında yapılan seçimlerde gereken dersi almadıkları görülüyor. CHP tabanının biatçı ekipten tek isteği CHP’ye daha fazla zarar vermeden partiden istifa etmeleri gerekir. CHP tabanı Hasan Haşmet Işık’ın yanındadır.