Beldibi’ne ilim dünyası anıtı

Bu haber 28 Eylül 2013 - 0:02 'de eklendi ve 812 kez görüntülendi.

beldibilimdunyasiBeldibi Belediyesi tarafından, beldeyi  güzelleştirmeye ve anlamlaştırmaya devam ediyor.

Haber Merkezi

Başkan İspirli döneminde başta Atatürk Anıtı olmak üzere, Kanuni Heykeli, Efe Heykeli ve Bayrak Anıtı gibi Beldeye kimlik ve güzellik katan çalışmalara bir yenisi daha eklenerek, beldeye ‘İlim Dünyası Anıtı’ yapıldı.

Daha önce yapılan tüm heykel ve anıtlar gibi tamamen özgün ve Beldibi’ne özgü düşünülen ve düzenlenen İlim Dünyası Anıtı, okullar kavşağında yerini aldı. Işıklandırma çevre düzenlemeleri devam eden İlim Dünyası Anıtı daha şimdiden vatandaşların ilgi ve beğenisini topluyor.

İlim Dünyası Anıtı hakkında bilgi veren Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, “Uzun zamandır kafamızda olan ve üç aylık bir çalışma sonrasında, tamamen Beldibi Belediyesi’nin beyin ve iş gücünün ürünü olan İlim Dünyası Anıtı büyük ölçüde tamamlanmış ve yerini almıştır. 2x2x2 metre ebatlarında ve zeka küpü şeklindeki küpümüz, bir köşeden yere sabitlenmiş ve üst köşesine büyükçe bir dünya yerleştirilmiştir. Büyük küpümüzün küçük karelerinde, harfler, rakamlar, geometrik şekiller ve matematiksel işlemler bulunmakta olup, genel tema dünya ilimin üzerinde durmaktadır. Beldibi son yılların parlayan yıldızı olduğu için anıtın rengini altın yaldız olarak tasarladık. Çok düşük bir maliyetle gerçekleştirdiğimiz İlim Dünyası Anıtı, kapatılan bir belediyenin altın kadar kıymetli olduğunun da bir delilidir. Beldibi kent kimliğine olumlu katkıları olacağına inancımla şimdiden yöremize hayırlı olsun diyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.