Beldibi’ne Andımız Anıtı

Bu haber 21 Ocak 2014 - 20:17 'de eklendi ve 672 kez görüntülendi.

beldibineanit615615Marmaris’in Beldibi belediyesi tarafından ‘Andımız’ anıtlaştırdı. Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, “Andımız Anıtı, tıpkı Türk varlığı gibi dünya durdukça yerinde duracaktır” dedi.
Haber Merkezi
30 Mart yerel seçimlerinin ardından kapanacak olan Beldibi Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Marmaris’in Beldibi beldesinde Belediye andımızı anıtlaştırdı. Okullarda, bir süre öncesine kadar, her sabah okunan andımızın tam metni Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli tarafından, okullar bölgesine yakın bir kavşakta anıt haline getirildi.
200×70 santim ebatlarında üçgen prizma şeklinde olan anıtın üç yüzeyinde de Andımızın tam metni kabartma harflerle yer alıyor. Andımız Anıtı hakkında bilgi veren Başkan İspirli “Türk kelimesini ve Türklükle ilgili ibareleri fiziki olarak kaldıranlar, Türk varlığını ve yüreklerdeki Türklük ülküsünü nasıl kaldıracaklar. İlkokul çocuklarının bile haklı tepkisine neden olan Andımızın okullarda yasaklanması karşısında, vatandaşlarımızın his ve düşüncelerine tercüman olmak maksadıyla oluşturduğumuz Andımız Anıtı, tıpkı Türk varlığı gibi dünya durdukça yerinde duracaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.