Beldibi Belediyesi’nden demokratik çözüm

Bu haber 06 Haziran 2013 - 0:08 'de eklendi ve 891 kez görüntülendi.

beldibibelediye1231354+64Beldibi Belediyesi, Zübeyde Hanım Parkı’nda bulunan semt sahasının geleceğini belirlemek için mini referandum şeklinde anket çalışması yapacak.
Haber Merkezi
Beldibi Belediyesi, Zübeyde Hanım Parkı’nda bulunan semt sahasının geleceğini belirlemek için mini referandum şeklinde anket çalışması yapacak. Vatandaşlardan gelen talep üzerine, Zübeyde Hanım Parkı’na iki yıl önce bir semt sahası (Basketbol/Voleybol maksatlı) yapılarak, semt sakinlerinin hizmetine sunmuştu. Karşıyaka Mahallesinde, Sedirkent Sitesinin hemen bitişiğinde bulunan parka yapılan semt sahasında spor aktivitesinde bulunan vatandaşların gürültüsünden, çevrenin rahatsız olması dolayısıyla, kavgaya varan münakaşaların yaşanması üzerine, Beldibi Belediyesi bahse konu semt sahasını geçici olarak kullanım dışı bırakmıştı.
Sahadan rahatsız olanlarla, bu sahada spor yapmak isteyenlerin karşılıklı şikayetleri üzerine, Beldibi Belediyesi; çare olarak en demokratik çözüm şeklini uygulamaya karar verdi. Bir çalışma ile semt sahasının yakın çevresinde yetişkin 166 kişinin ikamet ettiğini belirledi. Hazırlanan oy pusulaları (anket pusulaları) tespit edilen 166 kişinin evlerine bırakılarak, sahanın geleceği konusunu vatandaşın tercihine bıraktı.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Beldibi Belediye Başkanı İdris İSPİRLİ “Talep ve ihtiyaç üzerine, Zübeyde Hanım Parkı’na yaptığımız semt sahasının kullanımı, özellikle yakın çevrede oturan vatandaşlarımızla, sahayı kullananların tartışma ve kavgalarına sebep olması üzerine, sahanın kullanımını geçici olarak durdurduk. Bu sahanın geleceğinin ne olacağı konusunu vatandaşlarımızın belirlemesi için, mini referandum diyebileceğimiz bir anket çalışması başlattık. Sahanın çevresinde oturan 166 vatandaşımıza oy kullanma imkanı tanıdık. Vatandaşın tercihini, Belediye olarak elbet dikkate alacağız. Bu demokratik uygulamanın sonucuna vatandaşlarımızın da uymasını isteyeceğiz. Bu şekilde tartışmalara sebep olan semt sahasının geleceğini vatandaşın belirlemesini sağlayacağız. Sonuç şimdiden Beldemize hayırlı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.