Bekçiler göreve başlıyor « Hamle Gazetesi

Bekçiler göreve başlıyor

Bu haber 21 Aralık 2018 - 0:23 'de eklendi ve 1.224 kez görüntülendi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik gerçekleştirilen huzur toplantıları Vali Esengül Civelek’in katılımı iler gerçekleşti. Toplantıda Muğla asayişi hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, bekçilerin il genelinde kısa bir süre yeniden göreve başlayacaklarını söyledi.

Kadir Tamer

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik gerçekleştirilen huzur toplantıları Vali Esengül Civelek’in katılımı iler gerçekleşti.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleşen huzur toplantısına Muğla Valisi Esengül Civelek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Sosyal Aile Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ile mahalle muhtarları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, il genelinde özellikle hırsızlık konusunda geçtiğimiz yollara göre azalma olduğunu belirterek, emniyet teşkilatının 24 saat boyunca görevinin başında olduğunu kaydetti. Çetinkaya, “Toplumla, vatandaşla ile ilişkilerimizin çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu doğrultuda sık sık vatandaşlarımızın görüşlerini, önerilerini, telkinlerini bunlara kulak vererek güvenlik güçlerimizi o doğrultuda bu ihtiyaca göre yönlendirmeye gayret ediyoruz. Birinci önceliğimiz her zaman, ilimizde herhangi bir terör olayının muhatap olamamak için gerekli tedbiri en üst düzeyde almaktır. İlimizin pek çok noktasında jandarmamız ile ortaklaşa yürüttüğümüz 24 saat esasına yol kontrol uygulama noktalarımız var. MOBESE sistemimiz devrede, zaman zaman yaptığımız genel uygulamalar bu amaca hizmet etmektedir. Genel asayiş konusunda bir önceki yıllara göre mukayese ettiğimizde ciddi anlamda sıkıntımız olmadığını görüyoruz. Özellikle mal aleyhine işlenen hırsızlık konusunda il genelinde yüzde 15’lere, evden hırsızlıkta ise yüzde 40-45’lere varan biz azalma olduğunu ifade edebilirim” dedi.

Kadrolu bekçilerin yakın bir zaman içinde yeniden göreve başlayacağını kaydeden Çetinkaya konuşmasına şöyle devam etti:

Devletimiz bize 170 bekçi kadrosu tahsis etti. Şu anda sağlık raporlarını ve güvenlik soruşturmalarını tamamlamak üzereyiz. Daha sonra bu kadrolarımızı il geneline dağıtacağız. Bir anlamda 30-40 yıl öncesinde olduğu gibi mahallelerimizde bekçilerimiz düdüklerini çalacaklar. Muhtarlarımız ile çok yakın ilişki içerisinde olacaklar. Okul güvenliği konusuna çok önem veriyoruz. Bütün okullarımızda okul koordinatör, ekip koordinasyon görevlilerimiz mevcut. Hatta bazı okullarımda sabit görevlilerimiz olacak. Okullarımızın çevresinde çocuklarımızın narkotik ve bağımlılık yapan alışkanlıklardan korunmasına yönelik branşlı birimlerimiz tarafından yoğun çalışmalar ve tedbirler alınmaktadır. Kimlik bildirme hususunu önemsiyoruz. Muhtarlarımızdan kimliksiz kayıtsız ikamet edilmemesi, günü birlik, haftalık kiralananlarından kayıt altına alınması ilimiz asayiş güvenliğine katkı bulunacaktır.”

Muğla huzurlu bir kent

Daha sonra konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla’nın güvenli ve huzurlu bir kent olduğunu belirterek, “Halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güvenliğinin temini için emniyet teşkilatımız gece gündüz demeden, mesai menfumu gözetmeksizin geçmişten günümüze gelen engin tecrübesi ve yeni teknolojik gelişmelerden de istifade edilerek başarılı görev yapmaktadır. Gerçekleştirilen operasyonlarda başarı ile sonuçlanmaktadır. Memnuniyetle ifade etmem gerekir ki Muğlamızda halkımız ile emniyet teşkilatımız arasında, yani polisimiz ile vatandaşlarımız arasında güzel bir işbirliği vardır. Can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güvenliğin en üst düzeyde temininde siz değerli muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarından ve halkımızdan aldığımız desteğin çok büyük bir katkısı vardır. Dolayısıyla katkılarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından toplantı yaşanılan sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulması ile devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.