Behçet Saatcı ismi akılları karıştırdı « Hamle Gazetesi

Behçet Saatcı ismi akılları karıştırdı

Bu haber 09 Kasım 2018 - 0:50 'de eklendi ve 1.772 kez görüntülendi.

İYİ Parti’nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayları belli olmaya başladı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı İYİ Parti’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterildi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da aday olacağı yönündeki haberi yalanladı. Arka arkaya gelen haberler akıllarda soru işareti bıraktı.

Kadir Tamer

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti Genel Merkezi’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Behçet Saatcı olduğu yönündeki haber kısa sürede Muğla gündemine oturdu. Yayılan haberin ardından kısa bir süre sonra İYİ Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Büyükşehir’e aday gösterildiği haberlerini yayınlaması ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Sabah saatlerinde İYİ Parti Genel Merkezi’nin aralarında Muğla’nın da bulunduğu 6 ilin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını belirlediği haberleri sosyal medya ve bazı televizyon haberlerinde yayınlandı. Yayımlanan haberlerde İstanbul’da Ümit Özdağ, Adana’da İsmail Koncuk, İzmir’de Şengül Hablemitoğlu, Balıkesir’de İsmail Ok ve Muğla’da Behçet Saatcı ve aday gösterileceği yer aldı.

Uzun bir süreden bu yana Behçet Satcı’nın Büyükşehir’e aday olup olmayacağı merak edilirken, sabah saatlerinde gelen haberler Muğla gündemine oturdu. Behçet Saatcı’nın İYİ Parti’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu haberi özellikle sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Aday olmadığını açıkladı

Haberin ardından kısa bir süre sonra ise İYİ Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın hem sosyal medya üzerinden hem de gazetelerin haber merkezine yaptığı kısa açıklama ile herkesi şaşırttı. Saatcı açıklamasında Büyükşehir’e aday olduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Saatcı açıklamasında, “Şahsımın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili ulusal medyada yer alan son dakika haberleri, şuan için gerçeği yansıtmamaktadır. Tamamıyla provokasyona ve ajitasyona yöneliktir. İYİ Parti Genel Merkezi tarafından konuyla ilgili resmi açıklama yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Arka arkaya gelen açıklamalar Muğla’da herkesin kafasında soru işaretleri bırakırken, İYİ Parti Genel Merkezi ve Muğla İl Başkanlığı’nın konuyla ilgili her hangi bir basın açıklaması yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.