Bedri Rahmi Koyu’da işletmeye açılıyor

Bu haber 24 Mart 2015 - 0:00 'de eklendi ve 1.949 kez görüntülendi.

bedriiiMuğla kıyıları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Muğla Valiliği tarafından kurulan MUÇEV şirketi tarafından kiraya verilirken, koylarda Orman Bakanlığı tarafından kiraya çıkarılmaya başladı. Muğla’da Göcek Koyları diye anılan koylardan Bedri Rahmi Koyu (Taşyaka), Akbük, Göbün ve Küçük Sarsala koyları 26 Mart Çarşamba günü ihaleye çıkıyor.

Özcan Özgür

Muğla kıyıları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Muğla Valiliği tarafından kurulan MUÇEV şirketi tarafından kiraya verilirken, koylarda Orman Bakanlığı tarafından kiraya çıkarılmaya başladı. Muğla’da Göcek Koyları diye anılan koylardan Bedri Rahmi Koyu (Taşyaka), Akbük, Göbün ve Küçük Sarsala koyları 26 Mart Çarşamba günü ihaleye çıkıyor.

Orman Genel Müdürlüğü Dalaman Orman İşletme Şefliği tarafından internet ortamında yapılan duyuruya göre, Muğla’nın Dalaman İlçesi Kapıkargın Mahallesi’ne bağlı Göcek Koylarından 1,18 hektarlık ormanlık alanda Küçük sarsala C Tipi Mesire Yeri ile Göbün mevkii 1,14 hektarlık ormanlık alanda Göbün C Tipi Mesire Yeri, Akbük mevkii 1,04 hektarlık ormanlık alanda Akbük C Tipi Mesire Yeri ve Taşyaka (Bedri Rahmi) mevkii 1,93 hektarlık ormanlık alanda Taşyaka C Tipi Mesire Yeri olarak kiralanmasına karar verildi.

Üzerinde hiçbir yapının bulunmadığı bu koylarda, şartnameye göre ihaleyi kazananların restoran, büfe gibi tesisler kurup işletebilecekleri anlaşılırken, Dalyan İztuzu Kumsalı ihalesinde yerel yönetimlerin ve çevrecilerin gösterdikleri tepkinin bu koylar için gösterilmesine anlam verilemedi. Muğla Büyükşehir Belediyesi MELSA yetkilileri, ihaleden haberdar olduklarını, ancak hukuki olarak bir şey yapmalarının mümkün olmadığını ifade ettiler.

Muğla’dan Dalaman ilçesinde 26 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek ihalede, 29 yıllığına kiraya çıkarılan koylardan Akbük için 110.000,00 tl değer biçilirken, Taşyaka (Bedri Rahmi) için 90,000.00 tl, Göbün için 120.000.00 tl ve Küçük Sarsala için 80.000.00 tl değer biçildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.