Bedensel engelliler yat keyfi yaşadı

Bu haber 16 Mayıs 2014 - 0:32 'de eklendi ve 665 kez görüntülendi.

bedenselenegwllielrMarmaris Belediyesinin katkılarıyla Marmaris Engelliler, Sosyal Yardımlaşma, Kültür ve Eğitim Derneği (MENDER) bedensel engellilere, Türkiye’nin ilk engelsiz yatı olan “Well-Abled” ile Marmaris Koylarında bir gezi yaptılar. 4 engelli ve refakatçilerin katıldığı gezide 2 saat boyunca engelliler keyifli dakikalar geçirdiler.

Haber Merkezi

Marmaris Yacht Charter Show kapsamında Marmaris’e gelen Türkiye’nin ilk, belki de Dünya’nın ilk bedensel engelliler için tasarlanan ve engelliler için her türlü konforu bünyesinde bulunduran Well-Abled yatı engellileri misafir ediyor. 21 metre uzunluğundaki engelsiz teknede, tekerlekli sandalye ile suyun içine inen bir platformun yanı sıra, engelli insanların rahat edebileceği vücut formunu kazandıran elektrikli yataklar, jakuzi, teknenin en alt katından en üst katına kadar engelliyi ulaştıran hidrolik asansör, engelli kabini için tasarlanmış ve dokunmatik ekrandan kumanda edilebilen ses ve görüntü sistemleri, klima, 3d sinema, otomatik kapı sistemleri, tamamıyla engelli insanlara göre düzenlenmiş oturma grubu ve masa detayları, yine estetik kaygıdan feragat edilerek tamamen engellilerin tekneyi kullanabileceği kumanda konsolları, hem kablolu hem kablosuz alarm sistemleri, gibi birçok özellik bulunuyor.

Bu tekneyi ziyaret etmek ve keyifli bir gün geçirmek için Marmaris Belediyesi katkısı ve MENDER desteğiyle 4 bedensel engellimiz ve refakatçisi, Well-Abled yatı ile Marmaris koylarında keyifli saatler geçirdiler.

Bir sahil kentinde yaşamasına rağmen bir yata tekerlekli sandalyesiyle binemeyen, binse bile sandalyesinde oturup başka birşey yapamayan engelliler için tasarlanan bu yatı ziyaret etmek ve geziye çıkmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen bedensel engelliler, engellilerin unutulmamasını, yapılacak bir düzenlemede engellilerin hayatını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılmasının gerektiğini belirterek, böyle bir yatta gezi yapmaktan çok mutlu olduklarını söyleyip, katkı verenlere teşekkür ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.