BBP’den ‘Demokratikleşme paketine’ sert tepki

Bu haber 24 Eylül 2013 - 22:27 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.

bbdtekiiiBBP Muğla İl Başkanı Harun akın 30 Eylül tarihinde açıklanacak olan Demokratikleşme paketini eleştirdi.

Haber Merkezi

BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Eylül tarihinde açıklayacağı ‘Demokratikleşme Paketi’ni sert bir dille eleştirdi. Akın, demokratikleşme paketinin iç ve dış odaklarca tasarlanıp hazırlandığını, adının demokrasi paketi diye lanse edilmesine rağmen milletin manevi duygularıyla oynayıp, kandırıldığını iddia etti.

Demokratikleşme paketinin PKK ve mecliste bulunan siyasi uzantıların istek ve talepleri doğrultusunda hazırlandığına dikkati çeken Akın, “Her ne kadar pakette ne olduğunu bilmiyoruz şeklinde açıklamalarda bulunsalar bile başta ana muhalefet partisi dahil olmak üzere mecliste bulunan herkesin bildiği, birlikte yaptıkları düzenlemeleri yalnızca halk bilmiyor, halka sorulmuyor” dedi.

Başlatılan sürecin çözüm süreci değil yıkım süreci olduğunu kaydeden Akın şunları söyledi:

“Yüce Türk milletinin duygularıyla oynamayın. Çözüm süreci adı altında başlattığınız yıkım sürecinden bir an önce vazgeçin. Gerçek anlamda bir demokrasi paketi hazırlamak ve millete hizmet etmek istiyorsanız asil Türk milletine kulak verin. İcazet aldığınız birtakım çıkar ve menfaat odaklarının istekleri doğrultusunda değil, kendi milli çıkar ve menfaatlerimizi koruyan, isteklerimizi, taleplerimizi karşılayacak adımlar atın. Siz atmazsanız biz inanıyoruz ki bu millet sizleri de tarihin derinliklerine gönderecektir.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.