BBP Muğla teşkilatı ‘Hayır’ dedi

Bu haber 24 Mart 2017 - 0:29 'de eklendi ve 1.027 kez görüntülendi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin geçtiğimiz günlerde 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek referandumda evet oyu kullanacağı açıklamasının ardından BBP Muğla İl ve İlçe teşkilatları ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada Muğla teşkilatı BBP Genel Merkezi’nin evet kararının aksine 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek referandumda ‘hayır’ oyu kullanacaklarını söyledi.

Kadir Tamer

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin geçtiğimiz günlerde 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek referandumda evet oyu kullanacağı açıklamasının ardından BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın ve ilçe başkanları bir değerlendirme toplantısı düzenledi. BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın’ın Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya Fethiye İlçe Başkanı Cumali Emeç, Seydikemer İlçe Başkanı Durmuş Korkmazoğlu, Dalaman İlçe Başkanı Recep Öztürk, Ortaca İlçe Başkanı Seyhun Şanlı, Milas İlçe Başkanı Erol Aktay katıldı.

Toplantının ardından bir basın açıklaması düzenleyen teşkilat üyeleri referandumda Genel Merkezin evet oyu kararına rağmen, hayır oyu kullanacaklarını söylediler.

BBP Muğla Teşkilatı adına basın açıklamasını Fethiye İlçe Başkanı Cumali Emeç gerçekleştirdi.

16 Nisan referandum sürecinde her partinin olduğu gibi BBP’ninde bir karar vermesi gerektiğinin altını çizen Cumali Emeç, “Partimiz uzun istişare süreci sonucunda kararını açıklamıştır. Bu süreçte; Parti Kurucular Kurulu’nun, Yüksek İştişare Kurulu Üyelerinin, Alperen Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarının, Merkez Disiplin Kurulu ve Teftiş Kurulu Üyelerinin, İlçe Başkan ve Yönetimleri İstişare kararları ile toplanan İl Başkanlarının kahir ekseriyetinin ‘HAYIR’ kararını değerlendiren BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici partimizin kararını evet olarak açıklamıştır. Açıklanan bu karar, tüm teşkilatlarda olduğu gibi ilimizde de tepkiyle karşılanmıştır. Lakin partimizin bu kararına kerhen saygı duymakla beraber Muğla il ve ilçe teşkilatlarımız durum değerlendirmesi yaparak referandumda nasıl bir yol izleyeceğimize karar verdik. Muğla’mızda, Muhsin Başkanımız ile arkadaşlarına yapılmış suikasti 8 yıldır aydınlatılmasını engelleyenlere öfkeli,  BBP’ye gönül vermiş ve oy vermiş kardeşlerimizle birlikte bu referandumda hayır diyeceğimizi ve hayır için çalışacağımızı kamuoyuna duyururuz” dedi.

BBP Genel Merkezin kararına neden uymadıklarını anlatan Cumali açıklamasına şöyle devam etti:

“Partimizin referandum kararına riayet etmeyeceğimizin gerekçelerini kısaca siz değerli Muğlalı hemşerilerimizle paylaşmak isteriz. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun biz Alperenlere söylediği ‘Muhsin doğrudan ayrılırsa sizde ondan ayrılın, Muhsin yanlış yaparsa; sizde ondan ayrılın, öyle yok!. Bakın insana dayanmayın er geç ölür, ağaca dayanmayın er geç kurur, duvara dayanmayın mutlaka yıkılır, dayanırsanız Hakk’a dayanın O bakidir” sözleriyle partimizin referandum kararına uymayacağız. Allah’ın emrine riayetsizlik eden, haram yiyen, beytulmala dahleden lider milyonlarca oy almış olursa olsun ve her kim olursa olsun tecziye edilmeli, dini kendi nefsine oyuncak yapan dinî önder de –isterse milyonlarca müntesibi olsun– rezil ve rüsva edilip fiillerinde suç varsa o da tecziye edilmeli. Bu anlayışla yakın dönemde milletimizin vicdan terazisinde mahkum olmuş 4 bakanı sayısal çoğunluğu ile cezalandırmaktan kurtarmış kişilerin mazisi nedeniyle partimizin kararına uymayacağız ve hayır diyeceğiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Şubat 2015 tarihinde ”biz siyasiler ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz” sözüne inanmaktayız. Bu söz üzerine;

canımız, ağabeyimiz, başbuğumuz, başkanımız, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile dava arkadaşlarımızı kurulmuş tuzak bir suikaste kurban verdik.  Bu suikastin sorumlusunu 15 yıllık iktidarı görmekteyiz.  Kaldı ki 8 yıldır suikast dosyası iktidar tarafından engellenmekte ve ısrarla kapatılamaya çalışılmaktadır. Bu suikast dosyasını kapatan Elbistan ilçe savcısı Habip Korkmaz terfi edilerek başsavcı olarak Çorluya tayin edilmiş 29 Temmuz 2016 tarihinde de Elazığ İl Başsavcılığına terfi tayin edilmiştir. Bu savcının kararını hatalı bulan Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Maden takipsizlik kararını kaldırdıktan kısa bir süre sonra tenzili rütbe ile düz hakim olarak Kayseri’ye atandı ne gariptir ki suikast dosyasını tekrar açan bu hakim 16 Temmuz 2016 tarihinde açığa alınmış ve sonra çıkarılan KHK ile meslekten ihraç edilmiştir. Bu suikastin aydınlatılmasına katkı sağlayan bu hukukçu darbeden sorumlu tutularak tutuklanmış ve halen cezaevindedir. 15 yıllık İktidarın uzun süre bakanlığını yapmış ve sonrada atama yolu ile başbakan olmuş Binali Yıldırım’ın Suikast olayından bir kaç gün sonra “kazadan kaza çıkarmayın” sözünü unutmadığımız gibi, BBP yetkililerine “kaza kırım ekibi gelmeden olay yerinde enkazın kalacağı ve muhafaza edileceği sözü” vermesine rağmen enkaz BBP den habersiz kaldırılmış, helikopter enkazının kaldırıldığı angarda inceleme yapmak isteyen BBP kaza kırım ekibi engellenmiş, kaza kırım ekibine “helikopterin kokpit fotoğrafını inceleyebilirsiniz” diyerek başka bir helikoptere ait kokpit fotoğrafı verilmiş ve önce yok denilen ELT cihazı sonra kırık olduğu iddia edilerek suikastin izleri gizlenmeye çalışılmış, suikastin izlerini gizlemeye çalışan yetkililer hakkında soruşturma iznini vermeyerek suikastin çözülmemesine vesile olmuştur. Dönemin diğer bakanlıklarını işgal etmiş kişilerin suikastin aydınlatılmaması için gösterdiği çabayı unutmadığımızdan ve bir dosya hakkında verilen takipsizlik kararına darbe kalkışmasından 2 gün önce 13 Temmuzda yaptığımız itiraza rağmen hala takipsizlik kararı kaldırılmadığından Partimizin kararına uymayacağız ve hayır diyeceğiz.Mavi Marmara baskınını yıllarca diline dolayan seçim meydanlarında istismar eden ve hamaset nutukları atanlar bir anda 20 Milyon dolar karşılığında katil İsrail devleti  ile anlaşmış ve müştekilerin rızası olmaksızın dosyayı kapatmıştır. Hava sahamıza izinsiz giren rus savaş uçağını düşürdükten sonra kahramanca bir tavırla “ben düşürttüm, bir daha sınır ihlali olduğunda tekrar aynını yaparız ” diyen ve sonra özür mektupları yazarak devletimizin itibarına zarar verilmiştir.

Çözüm süreci başlatıp bitmek üzere olan pkknın güçlenmesine ve binlerce şehit vermemize neden olunmuştur.  2013 Aralık ayına kadar cemaati destekleyen ve büyütenler,  bu tarihten sonra yolsuzluk dosyaları açıldığında “ne istediniz de vermedik” diyerek suçunu itiraf etmiştir. 15 Yıllık süreçte sürekli aldatılan ve aldatan iktidarın allah ve millet bizi affetsin diyerek hukuka hesap vermeyip işi ahirete bırakmak istediği için partimizin kararına uymayacağız ve hayır diyeceğiz. BBP’li Alperenler 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumunda; yamalı bohçaya dönen 1982 anayasasına,  gücü tek bir kişiye veren bu başkanlık sistemine, gönül rahatlığı ile hayır oyu vereceklerdir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Burak Zeybek 24 Mart 2017 / 09:57

Helal olsun size işte gerçek vatanseverler.