BBP İl Başkanından tepki

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 23:14 'de eklendi ve 1.129 kez görüntülendi.

bbptepk,BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında haklarında çeşitli iddialar bulunan sanıklarla ilgili olarak alınan takipsizlik kararına BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın büyük tepki gösterdi.

Kadir Tamer

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında haklarında çeşitli iddialar bulunan sanıklarla ilgili olarak alınan takipsizlik kararına BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın büyük tepki gösterdi.

Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının hain bir şeklide katledildiğini Akın, açılan suikast davası ile ilgili mahkeme tarafından alınan takipsizlik kararını tanımadıklarını söyledi.

Açıklamasında hükümete yüklenen Akın, “Hükümetle ilgili bir konu olduğunda azarlamayı, kabadayılık yapmayı, mahkeme kararlarını tanımamayı, 17 Aralık süreciyle elinizin, kolunuzun ne kadar uzun olduğunu tüm Türkiye gördü. Bir parça vicdanınız, bir parça Allah korkunuz, ahret inancınız varsa adeta Türkiye’nin sigortası konumunda ki bu vatanın evladının böylesine katledilmesine göz yumamazsınız. Sizde yürek varsa ve Türk kanı taşıyorsanız çıkar yaptığınız kabadayılığı bu hain suikastı yapanları ortaya çıkarırsınız. Bizler 5 yıldır başımızı yastığa koyduğumuzda uyuyamıyoruz, bu saatten sonrada kimseyi uyutmayacağız” dedi.

Hükümetin Muhsin Yazıcıoğlu’na çok şey borçlu olduğuna dikkati çeken Akın, açıklamasına şöyle devam etti:

“Sağda solda kadim dostum, arkadaşım demekle olmuyor. Siz bugün bu iktidarın başında iseniz kendisine çok şeyler borçlu olduğunuzu bizden çok daha iyi biliyorsunuz. Lafta bu olayı aydınlatmak namus borcumuz demekle olmuyor. Bizlerde diyoruz ki namusunuz yerlerde geziyor, alın kaldırın temizleyin artık. Kimse Muhsin Yazıcıoğlu’nun geride bıraktığı dava arkadaşlarını, yiğit alperenleri hafife almasın. Bu ülkede gök kubbe yerle bir olsa bizler bu davanın sorumlularından er yada geç hesap sorarız, sormasını da biliriz. Bugüne kadar metanetimizi koruduk, sokaklara inmedik, kimseye hakaret etmediysek bizleri uysal koyun yada korkak sanmayın. Bu asaletimiz ülkenin birlik ve beraberliğini her daim sıcak tutması gerektiği inancımızdan ve rahmetli Genel Başkanımızdan aldığımız siyasi ahlak ve edeptendir. Ancak sabır kalmamış, artık bardak taşmıştır. ‘Eğer vatanım ve milletim için yapmam gereken bir şey varda ben canımın hesabını yapıyorsam Allah beni kahretsin’ diyen yürekli bir Anadolu yiğidini, Türk evladını kurban verdi bu ülke beyler,12 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsunuz hangi biriniz çıkıp ta böylesine yürekli bir laf ettiniz, edemezsiniz. Buradan size tekrar söylüyoruz, unutmayın dünya fani ölüm var. Yine cennet mekan şehit liderimizin dediği gibi saniyesine bile hükmedemediğiniz bir hayat için fırıldak olmayın, dik durun, düz yaşayın, Sultan Süleyman’a kalmadı bu dünya size hiç kalmaz.”

Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopterin düşmesinin bir kaza sonucu olmadığına dikkati çeken Akın, “Türk İslam Dünyasının Lideri, Türk milletinin Alpereni, büyük dava ve devlet adamı şehit Muhsin Yazıcıoğlu hain bir suikast sonucu şehit edilmiştir. Bu olayın vebali büyüktür, hiçbir şekilde altından kalkamazsınız. Yiğit Alperenler ayağa kalkar gereğini yapar ve bu vebalin altında kalırsınız. Ben sorarım böyle elim bir olayın aydınlatılmaması noktasında kılını kıpırdatmayan Cumhurbaşkanı, AKP hükümeti ve yedi düvel kurmayları o zaman sizlerde bu sürecin ortağısınız desem haksız mı olurum. Bizler bu uğurda birkaç şehit daha vermekten asla kaçınmayız, seve seve canımızı feda ederiz” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.