BBP İl Başkanından tepki

Bu haber 20 Ağustos 2014 - 3:22 'de eklendi ve 534 kez görüntülendi.

bbptekkiBBP Muğla İl Başkanı Harun Akın, Göcek Plajı’na giriş ücretlerinin 100 lira olduğu yönündeki iddialara sert tepki gösterdi. Plajların halka ait olduğunu kaydeden Akın, “Halkın üzerinden ve cebinizden elinizi çekin” dedi.
Kadir Tamer
BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın, son günlerde Göcek’te bulunan halk plajına girişlerin 100 lira olduğu yönündeki iddialara sert tepki gösterdi. Plajların halka ait olduğunu kaydeden Akın, plaj giriş adı altında alınan ücretlerin haksız bir uygulama olduğunu söyledi.
Tepkisini sert bir dille ortaya koyan Akın, “Turizmin beşiği, başkenti ilimizde tüm plajlar halka açılacak diye nara atan siyasiler, sorumlular, yetkililer Göcek’te nerede acaba sormadan geçemeyeceğim. Yaşadığımız, nefes aldığımız, emek verdiğimiz, vergisini ödediğimiz ilimizde ki koylardan ve plajlardan halk olarak bizlerin faydalanması kadar doğal ne olabilir ki. Ancak bakıyoruz ilimizin en güzel kıyıları, plajları birileri tarafından adeta parsellenmiş, el konulmuş, babasının malı gibi belli bir kesime hitap edilecek hale getirilerek tamamen rant kapısı haline dönüştürülmüş. Ben buradan soruyorum, Göcek plajına giriş ücreti 100 lira alındığı bilgilerini şaşkınlık içinde duyuyoruz. Hangi vatandaşımız bu ücreti verebilir veya neden kendi hakkı olan plajına haraç verir gibi bir ücret vererek girer, bunu anlamak mümkün değil. Allahtan revamıdır, yöre halkının tüm girişimlerinin ve isyanının devlet ile bölgede ki yetkili kurumlar nezdinde hiçe sayıldığını, dalga geçercesine bir tutum ve davranış içerisinde olduklarını görüyoruz. Bu husus bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Bu sebeple buradan yetkili kurum ve kuruluşlarımızdan daha duyarlı olmalarını ve halkın olan bu plajımızı bir an evvel halkımızın hizmetine açmalarını bekliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.