Bayrak teslim alındı « Hamle Gazetesi

Bayrak teslim alındı

Bu haber 16 Mayıs 2019 - 0:48 'de eklendi ve 373 kez görüntülendi.

Muğla Bisiklet Ekibi Milli Mücadelenin 100. Yılında Samsun’dan Muğla’ya 1100 kilometre yol yaparak Muğla Valisi Esengül Civelek’e teslim edecekleri ‘Şanlı Türk Bayrağı’nı Samsun Valisi Osman Kaymak’tan teslim aldı.

Muhittin Direk

Muğla Bisiklet Ekibi Milli Mücadelenin 100. Yılında Samsun’dan Muğla’ya 1100 kilometre yol yaparak Muğla Valisi Esengül Civelek’e teslim edecekleri ‘Şanlı Türk Bayrağı’nı Samsun Valisi Osman Kaymak’tan teslim alarak yola çıktı. İlk gün Samsun Ankara Etabını pedallayacak olan Muğla Bisiklet Ekibine, Emniyet ve Sağlık ekiplerinin yanı sıra, Muğla 112 Acil Servisine bağlı 2 Acil Ambülans Motor Ekibi 4 kişilik Paramedik gurubu ile eşlik ediyor.

Samsun Atatürk Anıtı’nda yapılan törende Tur 19 ile ilgili bilgiler veren Bisiklet Sürüş ekibi Kaptanı Berkay Eren; “Turun beşincisini düzenliyoruz. Ben hepsinde yer almanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu sene Milli Mücadelenin 100 Yılı olması nedeni ile bizler için ayrı bir anlam taşıyor dedi. Kısa sürede önemli bir yolu kat ettiklerini belirten Eren, hem Türk gencinin imkân verildi mi neler yapabildiğini göstermiş oluyoruz, hem de ekipçe yol yarışları öncesi önemli bir antrenman gerçekleştirmiş oluyoruz. Tabi hepsinden önemlisi Atamızın izinde önemli bir hafta da önemli bir etkinliğe imza atmış oluyoruz” dedi.
20 Sporcu 4 Paramedik ve 3 destek ekibinden oluşan Bisiklet Ekibi gece saatlerinde Ankara’da olacak. Ekip Ertesi gün Anıtkabir ziyareti ardından, ikinci etap olan Ankara Afyon etabını pedallayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.