Bayır Ortaokulundan resim sergisi

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:32 'de eklendi ve 1.089 kez görüntülendi.

bayırresimsergissiMenteşe İlçesi’ne bağlı Bayır Mahallesinde bulunan Bayır Ortaokulu 5-6-7 ve 8 sınıf öğrencilerinin yaptığı 300 resim Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde sergilendi.

Metin Karakoç

Bayır Ortaokulu 5-6-7 ve 8 sınıf öğrencilerinin yaptığı 300 resim Muğla Atatürk Kültür Merkezinde sergilendi. Sergiye, Muğla Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Önder Uçak, Şube Müdürleri Murat Eskiakgün, Mustafa Ay, Mehmet Yılmaz, Mehmet Mersin Bayır Ortaokul Müdürü Soner Yılmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sergi hakkında bilgi veren Bayır Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Mustafa Ceylan, yapılan serginin kendilerine bir görev olarak düşündüklerini belirtti. Serginin her yıl yapıldığını anlatan Ceylan, “Sergimiz, pastel boya yoğunlukta yapılan eserler. Bu tür çalışmalarımızı, öğrencilerimizin mutluluğu, onların motivasyonlarının artması amacıyla açıyoruz. 161 tane çerçeveli olmak üzere toplamda 300 eserimiz var. Resimler mukavva üzerine pastel boya ile yapıldı. Her yıl temalarımız değişiyor bu yıl Atatürk portesi başta olmak insan porteleri doğa resimleri yer alıyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.