Bayır Mahallesi’ne, 2 km sathi kaplama yapıldı

Bu haber 09 Ağustos 2015 - 19:18 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

bayirmahallesine15035315Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Bayır Mahallesinde yapılan 2 km sathi kaplama çalışması tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Hafize Ataseven

Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Bayır Mahallesinde yapılan 2 km sathi kaplama çalışması tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Başkan Gümüş, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, “Bayır Mahallemizde yapımına başladığımız 2 km’lik yolun sathi kaplama çalışmasını tamamladık. Bayır sanayi girişi, Bayır Mahallesi Kuyubaşı ve Atilla Sokak ile İstiklal Caddesindeki çalışmaları tamamlayarak, araç ve yaya trafiğine açtık. Sadece Bayır – Sanayi arasında kalan bir yolumuz var. Bu yolda da ekiplerimiz, 40 Dereceyi bulan aşırı sıcaklara rağmen canla, başla çalışarak çalışmalarını sürdürüyorlar. En kısa zamanda bu yollumuzu da tamamlayacağız. Ayrıca Bayır Cumhuriyet Parkındaki Anfi tiyatro da yenileme çalışmaları yapıyoruz. Ekiplerimiz burada boya, sıva ve tadilat çalışmaları yaparak anfi tiyatroyu daha kullanışlı ve konforlu hale getiriyorlar” dedi.

Erkan Yolaç Bodrum’da hastanelik oldu (Magazin)
“Evet Hayır” yarışması ile gönüllere taht kuran ünlü sunucu Erkan Yolaç, Muğla’nın Bodrum ilçesinde rahatsızlanınca başvurduğu hastanede tedavi oldu.
Ağustos sıcaklarından bunalarak kendini kötü hisseden Erkan Yolaç, Bodrum’da bulunan özel bir hastaneye başvurdu. Muayenesi yapılan Yolaç’a ritim bozukluğu teşhisi konuldu. Tedavisi yapıldıktan ve ilaçları düzenlendikten sonra ünlü sonucunun taburcu edildiği öğrenildi.
Bodrum’daki kardeşini ziyarete gelen ünlü sunucu Turgut Reis’te kaldıklarını Bodrum’a göre daha serin olmasına rağmen yine de tüm Türkiye gibi Bodrum’un da çok sıcak olduğunu belirtti. Eşi ve çocukları Amerika’da olan Yolaç, Hastanenin Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nejat Sönmez’e teşekkür ederek hastaneden ayrıldı.
Uz. Dr. Nejat Sönmez ise mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havanın kalp krizini tetiklediğini belirterek kalp sağlığını korumak için şu uyarılarda bulundu “Terleme ile çok su kaybedileceği için vücutta pıhtılaşma eğilimi artar. Bu da kalp hastalığını ya da kalp krizi riskini tetikler. Bu nedenle günde en azından 2-3 litre sıvı tüketilmesi, sıcak havalarda ağır yemeklerden mutlaka kaçınılması, kızartma ve kebap gibi yemek çeşitlerinin çok fazla tüketilmemesi gerekir. Sıcak havalarda vücudun sıvı dengesinin bozulması nedeniyle terleme aşırı miktarda artar. Mümkün olduğunca vücudu örten kıyafetlerin giyilmesi gerekir.’10.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkılmamalıdır. Aynı saatlerde denize girmek, uzun süre plajda durmak ve güneş altında kalmak çok tehlikelidir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.