Başsavcı Yavuz’dan kurum müdürlerine çağrı: “Elinizi taşın altına koyun”

Bu haber 08 Aralık 2017 - 0:44 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Bin 980 şüpheli hakkında soruşturmanın sürdüğünü belirtirken, kamu kurum müdürlerinin, varsa ellerindeki belge ve bilgileri kendileri ile paylaşmaları çağrısında bulundu.
Muğla’da yürütülen terör örgütü FETÖ/PDY ve 15 Temmuz darbe girişimi yargılamaları hakkında bilgi veren Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, şu ana kadar FETÖ/PDY ve darbeden açılan dava sayısının 630 olduğunu söyledi.
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulu toplantısında konuşan Başsavcı Yavuz, FETÖ/PDY ve diğer terör örgütleri ile hukuki mücadelenin sonuna kadar devem edeceğinin altını çizdi. Bugüne kadar 3 bin 246 soruşturma dosyasında işlem yapıldığını belirten Başsavcı Yavuz, “Şu anda Bin 980 şüpheli hakkında soruşturma devam ediyor. Bin 266 şüpheli hakkında da yargılamalar sürüyor. FETÖ/PDY ve darbeden açtığımız dava sayısı 630. Terör örgütlerine karşı 630 ayrı dava açmışız. Şu ana kadar bizim mahkemelerimiz 184 davada karar verdi. Adaletli ve şeffaf bir şekilde doğruyu bularak çalışıyoruz. İnanmadığımız hiçbir şeyin altına imza atmıyoruz. Allah korusun, bu terör örgütlerine karşı en ufak bir taviz verildiğinde ülkemizin başına ne haller geliyor” dedi.
Başsavcı Yavuz, kurumların içinde FETÖ’cü olduğundan şüphelenilen kişiler varsa bu kişilerin belgelerle kanıtlanması gerektiğini ve kurum müdürlerinin terör örgütleri konusunda yargıya ve kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları gerektiğini belirterek, “Bir olacağız. Bütün kurumlarımızdan yardım bekliyoruz. Kurum amirleri, müdürleri biraz daha taşın altına elini sokacak. Terörle mücadelede kolluk kuvvetlerimize ve adliyemize yardımcı olmalılar. Darbeye ilişkin, o dönemin Aksaz Deniz Üs Komutanı N.A ve Marmaris Merkez Komutanı A.K hakkında mahkemelerimiz müebbet hapis kararlarını verdi. Muğla adliyemizde 15 Temmuz sürecinden sonraki darbe davalarında iki dosyamız karara bağlandı. Bizim dosyamız Türkiye’de karar verilenden bir tanesi. Darbeyle, FETÖ terör örgütü ile mücadelemiz devam ediyor. Kurum amirlerimizden, müdürlerimizden istediğimiz şu. Elinizdeki bilgiyi, belgeleri bizimle paylaşın” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.