Başsavcı Yavuz: Her Şeyi İnkar Ediyorlar

Bu haber 23 Şubat 2018 - 0:20 'de eklendi ve 992 kez görüntülendi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, yargı süreci tamamlanan ‘cumhurbaşkanına suikast girişimi’ davası karar dosyalarının İzmir Bölge Adliye Mahkemesine gönderildiğini belirterek, “Her şeyi inkar ediyorlar. Bu kadar adi, bu kadar alçak bir örgüt yok” dedi.
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde hizmet veren Denetimli Serbestlik Müdürlüğü aylık Koruma Kurulu Toplantısı, Başsavcı İlyas Yavuz başkanlığında yapıldı. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda yapılan çalışmalar değerlendirildi.
Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, toplantıda Muğla’da mahkeme süreci tamamlanan cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında yaşanan olaylara değinerek, “43 sanığın buradaki o komik ve aciz savunmalarını keşke imkân olsaydı da herkes dinleseydi. İnsanların ne kadar alçalabildiğini, ne kadar rahat yalan söyleyebildiğini kendi gözlerimizle gördük. Ben devletim adına utandım. Devletimizin yetiştirdiği, büyüttüğü, özel yetiştirdiği insanlardan utandım. Birisi burada, ‘Ben devletten, polislerden şikâyetçiyim’ diye alçalabilecek, insanlık onuruna yakışmayacak savunma yapmıştı. Yalan herhalde ancak bu FETÖ denen hainler kadar rahat söylenebilir. Ben eminim yalanın bu kadar rahat söylendiği başka duruşmalar, başka olaylar yaşamayacağız. Hamdolsun bu dosyanın üstesinden geldik. 5 Ekim’de karar verildi. Geçen hafta itibariyle dosyalar İzmir Bölge Adliye Mahkememize istinafa gönderildi. Artık bundan sonra istinaf ve Yargıtay aşaması devam edecek. Fakat biz dosyamıza güveniyoruz. Kendimize güveniyoruz. Son derece adil, şeffaf, hukuka uygun duruşmalar yapıldı” dedi.
“Her şeyi inkar ediyorlar”
Başsavcı Yavuz, PKK ve DEAŞ’lı teröristleri de sorguladıklarını, onların suçlarını kabul ettiklerini, fakat FETÖ terör örgütü mensuplarının her şeyi inkar ettiğini söyledi. Yavuz, şöyle konuştu:
“Bu kadar adi, bu kadar alçak bir örgüt yok. Söylerken utanıyorum ama DEAŞ ve PKK’nın bile bunların yanında bir itibarı oldu. Bazen PKK ve DEAŞ’lı teröristleri sorguluyoruz, yaptıklarını kabul ediyorlar. Ama bunlar her şeyi inkar ediyor. İnsanlık onuru bu kadar ayaklar altına alınamazdı. Birisi, karşıdaki FETÖ’cüye şöyle bir yazışma gönderiyor; ‘Amerika’da değişik otellerde organizasyonlarımız devam ediyor. Hoca Efendiye bilgi aktardık. Onun da hoşuna gitti. Eski firari rektör Şerif Ali Tekalan da bilgi sundu. Toplantıların birçoğuna FBI’dan üst düzey yetkililer katıldı ve sunum yaptılar’ diyor. Yani FBI ile FETÖ denen bir hareketin ne ilgisi olabilir? Bu ByLock yazışmasında var. Biz inşallah ülke olarak hep beraber bu mücadeleyi devam ettiriyoruz. Bu örgütle mücadelemiz sonuna kadar sürecek.” (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.