Başsavcı Topuz Yargıtay’a atandı

Bu haber 05 Temmuz 2017 - 0:16 'de eklendi ve 832 kez görüntülendi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast davası iddianamesini hazırlayan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığından 13 Temmuz 2016 tarihinde Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Necip Topuz, atamasından üç gün sonra 15 Temmuz darbe girişimini yaşamış ve Muğla’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi davasının 211 sayfalık iddianamesini hazırlamıştı.
Başsavcı Topuz, içerik ve özgül ağırlığı açısından 15 Temmuz’un en önemli davası olması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taraf olduğu ‘Suikast Girişimi’ davası için 44 tutuklu sanığın yargılandığı salonu da bizzat kendisi dizayn ettirmişti. Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Yaz Kararnamesinde terfi ettirilerek Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atandı.
Kırklareli’den Vali’den sonra Başsavcı da Muğla’ya atandı
Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz’dan boşalan Başsavcılık makamına Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz atandı. Kırklareli ilinden Muğla’ya bir hafta önce de Vali Esengül Civelek kadın valisi olarak atanmış ve göreve başlamıştı. Başsavcı Yavuz, görev yaptığı bölgelerde özellikle ceza infaz kurumlarındaki sosyal aktiviteleri ile tanınan bir isim. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Muammer Özdemir 05 Temmuz 2017 / 08:33

“Şeh uçmaz, müritleri uçurur” demişler. Ekip ve kadro olmadan başarı olmaz. Valimiz ekibini kurmaya başlamış. Muğlalılar olarak şanslıyız. Allah Valimizi nazarlardan korusun.