Başkonsolos’tan Ticaret Odası’na ziyaret

Bu haber 22 Ağustos 2014 - 0:29 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

baskonsolosHindistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Manish Gupta, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Haber Merkezi

Hindistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Manish Gupta, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Hindistan Başkonsolosu Gupta, iki ülke arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yaparak; İklim ve ekonomik olarak Muğla ve ilçeleri ile benzer karakteristik özelliklerde olan Hindistan şehirlerinin Ticaret Odaları birlikte hareket ederek, iki ülke vatandaşlarının ve destinasyonların birbirlerini daha iyi tanımaları sağlanabileceğini, Türkiye’de ve Hindistan’da ki tanıtım ve reklamların arttırılmasının gerekliliğini, karşılıklı vize uygulamasının kaldırılması ile her iki ülke ziyaretçi sayılarında artış olabileceğini ifade etti. Gupta ve Baysal; ikili ilişkileri birlikte karşılıklı daha ileriye nasıl götürebileceklerini masaya yatırarak Marmaris ve Hindistan arasındaki kültürel ilişkilerin ve turizmin geliştirilmesi gibi konularda görüş alışverişinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Baysal; ilişkilerin kuvvetlenmesi ve karşılıklı turizmin canlanması için ticaret odası olarak çalışmaya hazır olduklarını ifade etti. Ziyaret, karşılıklı plaket takdimi ile birlikte son buldu.
 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.