Başkonsolos’tan Bodrum Belediyesi’ne ziyaret

Bu haber 24 Eylül 2013 - 22:28 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

baskonsolosbosrummPolonya İstanbul Başkonsolosu Miroslaw Stawski Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

Haber Merkezi

Polonya İstanbul Başkonsolosu Miroslaw Stawski’nin gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “2014 yılı Türkiye – Polonya diplomatik ilişkilerinin 600. yıldönümü. Yıldönümü siyasi, diplomatik ve de kültürel alanlarda etkinliklerle kutlanacak. Polonyalı yetkililer Türkiye’nin çeşitli büyük şehirlerin yanı sıra Bodrum’da da 600. yıldönümü kutlamaları yapılmasını düşünmüşler. Sayın Miroslav Stawski de gelecek yıl yapılacak kutlamalarla ilgili ön görüşme için bizi ziyaret etti. Bodrum Belediyesi olarak bu önemli ve büyük anlam içeren kutlamalarda üstümüze düşecek her görevi layıkıyla yerine getireceğimizi kendilerine söyledim. Polonya Bodrum turizmi için önemli bir yer tutuyor. Ocak ayından Eylül ayı başına kadar 35 binin üzerinde Polonyalı konuğun Bodrum’u ziyaret ettiğini görüyoruz. Yıl sonuna kadar bu sayının 40 binin üzerine çıkmasını bekliyoruz. 2014 yılında yapılacak olan 600. yıl kutlamalarında Bodrum’u da programlarına alan ve bu sayede Bodrum turizmine, tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacak olmalarından dolayı Başkonsolos Sayın Miroslaw Stawski’ye tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Polonya İstanbul Başkonsolosu Miroslaw Stawski, BOYTAV’ın her yıl katıldığı fuarlarda yaptığı tanıtım çalışmalarıyla Bodrum isminin son yıllarda Polonya’da çok popüler olduğunu kaydetti. Birçok Polonyalı vatandaşının tatil için Bodrum’a geldiğine dikkati çeken Miroslaw Stawski şunları söyledi:

“Vatandaşlarımız Bodrum’dan tatil dönüşü mutlu ayrılıyorlar. Bu mutluluklarını güzel geçen tatillerini Polonya’da etrafındakilere de anlatıyorlar. Bu olumlu ilişkilerimiz sebebiyle Sayın Mehmet Kocadon’a bir ziyarette bulunduk. Kendisine önümüzdeki yıl yapılacak etkinliklerde Bodrum’un da yer almasını düşündüğümüzü aktardık. 2014 yılı Polonya ve Türkiye için önemli bir yıl. Diplomatik ilişkilerin 600. yıl dönümü. İstanbul, Bursa gibi büyük şehirlerde yapılacak kutlama etkinliklerinden turizm, kültür ile ilgili olanları Bodrum’da yapmak istiyoruz. Bodrum’u tercih etmemizin sebebi doğal, kültürel, tarihi zenginliklerinin yanı sıra Polonya vatandaşları tarafından çok popüler olmasıdır. Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon ile Bodrum’da ortaklaşa yapabileceğimiz etkinlikler hakkında ön görüşme, fikir alışverişinde bulunduk. Görüşmemiz çok olumlu geçti.’’

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.