Başkanlar mazbatalarını aldı

Bu haber 07 Nisan 2014 - 20:24 'de eklendi ve 1.113 kez görüntülendi.

baskanlarmazbata65666156151530 Mart 2014 yerel seçimlerinin ardından CHP’den Muğla Büyükşehir Başkanlığını kazanan Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanlığına seçilen Bahattin Gümüş İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını alarak resmen görevlerine başladılar. İki başkan mazbatalarını aldıktan sonra makamlarına oturdular. Bu arada da İlçe Belediye Başkanları da mazbatalarını almaya devam ediyor. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ardından Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’da mazbatasını alarak görevine başlayan başkanlardan oldu.

Hasan Telli

Yerel seçimlerde CHP’den Muğla Büyükşehir Başkanlığını kazanan Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanlığına seçilen Bahattin Gümüş İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını düzenlenen törenle aldı.

Osman Gürün ve Bahattin Gümüş mazbatalarını almak için İl Seçim Kurulu’na CHP Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, önceki dönem Muğla Milletvekili Ali Arslan, CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet Işık, Belediye Meclis üyeleri ve kalabalık bir partili topluluğu ile birlikte geldiler. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Haluk Okul’dan mazbatasını alan Bahattin Gümüş sevincini partilileriyle paylaştı. İl Seçim Kurulu’nda Mazbatasını Seçim Kurulu Başkanı Fahrettin Gültekin’in elinden alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü CHP Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, önceki dönem Milletvekili Ali Arslan, İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet Işık, Belediye Meclis Üyeleri yalnız bırakmadı. İl Seçim Kurulu Başkanı Fahrettin Gültekin mazbata töreninde yaptığı konuşmada, “Bu benim size ikinci mazbata verişim önceki seçimde de mazbatanızı ben vermiştim. Umarım iyi hizmetlere vesile olur” dedi.

Mazbata töreni sonrasında Adliye Binası önünde partilileri selamlayan iki başkan tebrikleri kabul etti.

Toplu olarak belediye binasına gidildi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, daha sonra partililer ile birlikte belediye binasına gittiler. Mazbatalarını alan Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Bahattin Gümüş ise Menteşe Belediye Başkanlığı koltuğuna oturarak görevlerine resmen başladılar.

İki başkan daha sonra Menteşe ve Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan partililere bir konuşma yaptılar.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muğla demokrasinin beşiği olmuş bir kent. Seçim sürecinin başlangıcından, bitimine kadar seviyeli ve Muğla’ya yakışır, kavgasız ve gürültüsüz tamamladık. Burada başta İl ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlarına, Seçim Müdürlerine ve tüm personeline teşekkür ediyorum. Bunun yanında Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarımızın tamamına da ölçülü ve seçimin sakin bir ortamda geçmesine verdikleri katkı nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, “Çok yoğun bir seçim dönemi geçirdik. Bildiğiniz gibi artık Muğla’mız da iki tane belediyemiz var. Bugün tarihi bir gün Büyükşehir yasası ile köy ve beldelerimiz kapatıldı. Köy ve beldeler ile merkez ilçemizin adı Menteşe oldu. Görevimizin sorumluluğunun bilinci içindeyiz. Nasıl belediyecilik yapılacağını, nasıl hizmet yapılacağını çok iyi biliyorum. Yasalar çerçevesinde her zaman sizlerin yanında olacağım” dedi.

Acar’da mazbatasını aldı

30 Mart Yerel seçimlerinde 3. kez Marmaris Belediye Başkanlığı’na seçilen Ali Acar, mazbatasını alarak göreve başladı. İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Belediye Başkanı Ali Acar ve CHP’li Belediye Meclis üyeleri, Marmaris Belediyesi önünde davul zurna ile karşılandı. Marmaris Belediyesi’nde görevli çalışanların yanı sıra vatandaşların da bulunduğu karşılama töreninde Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a çalışanlar tarafından çiçek takdim edildi. Kendisini karşılayan vatandaşlarla birlikte makam odasına çıkan Başkan Ali Acar, “2014 yerel seçimlerinde yüzde 50 oy oranıyla üçüncü kez göreve getirildik. Ben emeği geçen arkadaşlarımıza, parti örgütüne, parti mensubu olmayıp da gönülden bize destek veren tüm arkadaşlarımıza ve özellikle çalışma arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Artık 13 tane köyümüz ve 5 beldemizle birlikte hizmet alanımıza giren bu bölgenin tamamını ve bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızı kucaklamak ve herkese eşit mesafede davranarak çok daha iyi hizmet almalarını sağlayacağız. Seçim sonucu itibariyle 17 meclis üyemiz görev yapacak diğer siyasi partiden de 8 meclis üyesi görev yapacak” dedi.

Bodrum’da devir teslim işlemleri tamamlandı

Bu arada Büyükşehir statüsü Bodrum’da kapanan belde belediyeler ile ilgili olarak başlatılan devir teslim işlemleri tamamlandı. Bitez, Turgutreis, Yalıkavak, Gündoğan, Göl-Türkbükü, Yalı ve Mumcular’da Belde Belediye Başkanları, Konacık, Ortakent-Yahşi ve Gümüşlük’te ise Belediye Başkan Vekilleri, kapanan belde belediyelerinin binalarını geçtiğimiz günlerde mazbatasını alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teslim etti.

Devir teslim törenlerinde yaptığı konuşmalarda belde belediyelerin kapanmasına üzüldüğünü ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Gönül isterdi ki belde belediyelerimiz kapatılmasın; ama bir yasa çıktı ve yarımada tek belediye oldu. Belde belediyeler kapatıldıktan sonra yapılan seçimde de yarımadanın ilk belediye başkanı seçildim. Belde belediyelerimiz bu devir teslimden sonra artık Bodrum Belediyesi Ek Hizmet Binası olmuştur. Buradaki personelimiz görevlerine devam edecektir. Öncelikle beni bu göreve layık gören, bana güvenen herkese Mehmet Kocadon olarak teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca kapanan beldelerimizin belediye başkanı arkadaşlarıma da yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Onların yarım kalan çalışmalarını ve Bodrum’un özgün değerlerini koruyan projelerimizi, bugüne kadar süre gelen hizmetlerimizi devam ettireceğim. Tabi bu geçiş sürecinde üç-beş ay biraz zorlanacağız. Ama bu sıkıntılı dönemi hem beldelerimizde görev yapan personelimiz ile hem de halkımızın desteği ile kısa zamanda aşacağımıza inanıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.