Başkan’a Milyonluk makam aracı

Bu haber 28 Mart 2015 - 18:31 'de eklendi ve 1.669 kez görüntülendi.

bankannnMuğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün fiyatı yaklaşık 300 Bin Euro olan Model Mercedes S 350 BlueTEC makam aracı aldı.

Haber Merkezi

Mercedes’in en üst otomobil serisi olan, sloganında ‘Dünyayı yönetenlerin ortak tercihi’ ibaresi bulunan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün tercih ettiği Mercedes’in S serisi, işçiliği, güvenliği ve yapımında kullanılan malzemeleri itibariyle Dünya’nın en iyisi olarak gösteriliyor. 3 litre hacimli V6 turbo Dizel motoru ile 258 beygir güç, 620 Newtonmetre tork üretebilen Mercedes S350 0’dan 100 kilometreye 7,1 saniyede ulaşırken aracın maksimum sürati ise 250 kilometre ile sınırlandırılmış. Araç ayrıca Türkiye’de Bakanların ve Valilerin makam aracı olarak tercih ettiği üst sınıf bir araç olarak tanınıyor. Muğla Valisi Amir Çiçek’in de makam aracı olarak kullandığı Mercedes S350 dönemin Valisi Mustafa Temel Koçaklar’a Muğla İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi tarafından çıkarılan bütçe ile alınmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
İİBF / KKTC 29 Mart 2015 / 02:44

Sözüm ona Hükümeti ve Cumhurbaşkanı’nı eleştirmeye gelince sınır tanımayanlar kendilerine gelince bunu ihtiyaç olarak görebiliyorlar.İktidar tarafından alınan uçak, yeni zırhlı araçlar, vb. muhalefet tarafından eleştirildi ve belediye seçimi döneminde iktidar partisi dışında tüm parti adayları ve özellikle şuanki başkan tarafından acımasızca eleştirildi ve dillerinden düşürmediler…Peki o zaman sorarlar adama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!..Kişi önce kendine bakmalı diye boşa dememişler.Hükümet alırsa fuzuli ama başkan alırsa ihtiyaç…Hükümet zam yapınca zammın nedeni olarak alınan uçak, zırhlı makam araçları ve yeni saray gösterilirken; Muğla da su ve toplu taşıma ücretleri başta gelmek üzere yapılan “ZAM”lar “fiyat düzenlemesi” olarak söyelenebiliyor…MUSKİ’ye devredilen borçlar belediye seçimi öncesi tüm kanallarda neredeyse haber olurken bugün 300 bin euro civarı makam aracı rahatlıkla alınabiliyor…..BENIM BIR SECMEN VE MUGLALI OLARAK KIZDIGIM NOKTA SU; SOYLEDIKLERINIZLE YAPTIKLARINIZ BIR OLSUN.BUGUN KIZDIGINIZ SEYI SIZ YAPARSANIZ BENDEN SIZIN SAMIMIYETINIZE INANMAMI BEKLEMENIZ SACMALIKTIR!!!…KISACASI BELEDIYE BASKANIMIZ TAM BIR SIYASETCI OLMUS, “HALKTAN BIRIYIM” SOZLERI HAVADA KALMISTIR…

Müşteba KARAMANOĞLU 30 Mart 2015 / 21:03

Makamlar ..yöneticiler. tercihler ..
Banka promosyonu ile dahi alınsa diğer giderler..belediye bütçesinden karşılanılıyor..
KDV .ALIM SATIM VERGİSİ .GÜMRÜK İTHAL HARÇLARI .KASKO .SİGORTA.SERVİS YEDEK PARÇA AKARYAKIT GİDERLERİ BELEDİYE BÜTCESİNDEN KARŞILANILIYOR.
BANKA PROMOSYON VERDİ DİYELİM !!!!! BU KADAR PROMOSYONDA EN AZ 40 MİLYON FAZLADAN HAKSIZ KAZANÇ VARDIRKI BÜYÜK BİR SERVETİ BAĞIŞMAMIŞTIR.

BELKİDE BANKA DEĞİLDE TOPLUCA ALINAN MODELİ VE KULLANIMI GEÇMİŞ OTOBÜSLER OLMASIN .
TANESİ 460.000TL.OLAN OTOBÜSLER HEM MODELİ GEÇMİŞ HEM ÇOK YÜKSEK FİAATANDIR.
AYNI BÜYÜKLÜK VE MODELDE ŞİMDİ ELEKTRİKLİ MODELLERİ ALINAN OTOBÜS RAKAMLARININ YARISI KADARDIR.
220.000 TL .OLAN ELEKTRIKLI OTOBÜSLER HEM AKARYAKIT ,HEM ÇEVRE KİRLİLİĞİ .HEMDE FİAAT OLARAK ÇOK UYFUNDUR.
YÜKSEK FİATTAN ALINMASI İÇİN OTOBÜS FİRMALARI NE KADAR PROMOSYON ÖDEMİŞTİR. BUNLARIDA BAŞKA ÇEŞİTLİ YOLLARDAN BELEDİYEYE HEDİYE OLARAK VERMİŞLERDİR.
1 YILI AŞAN YÖNETİM TAŞRA USULU ÇALIŞMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.BİRAZDA VATANDAŞI DÜŞÜNMELİ ..İLKELERİ CUMHURİYETCİLİK ,DEVRİMCİLİK,HALKCILIK,MİLLİYETCİLİK ,HALIKCILIK ,DEVLETCİLİK OLAN İLKELERİNİN UNUTAN SÖZDE KULLANAN BİR BELEDİYE YÖNETİMİ GÜLE GÜLE KULLAN ………..MÜFETTİŞLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM ..