Başkan Toksöz: “Atatürk bizim baş tacımızdır”

Bu haber 08 Nisan 2019 - 2:31 'de eklendi ve 882 kez görüntülendi.

Yatağan Belediye Başkanlığı makamındaki Atatürk portresinin yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresinin asıldığı iddialarına Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz tarafından açıklama geldi. Toksöz, konuyla ilgili, “Kimse çıkıp da bizim Atatürkçülüğümüze laf edemez” dedi.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan Belediye Başkanlığı makamındaki Atatürk portresinin yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresinin asıldığı iddiaları, sosyal medyada tepkilere neden olmuş, konuyla ilgili CHP ve İYİ Parti Yatağan başkanlıkları tarafından açıklama yapılarak kınanmıştı. Gündemin en önemli maddesi haline gelen konuyla ilgili olarak konunun merkezinde yer alan makamın sahibi açıklama yaptı.

Yatağan Belediye Başkanlığı makamına Yatağanlıların takdiriyle geldiğini fakat zaferlerinin ardından kendilerine karalama kampanyası başlatıldığını belirten Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise, konuya açıklık getirdi.

Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

Yaklaşık 20 yıldır belediye başkanlığı makamında bulunan Atatürk’ün portresinin yerine yenisinin yapılmasının talimatını verdim. Bu nedenle buradaki portrenin yenisinin asılmasını bekliyorduk. Bu süreçte, makamımıza gelerek bizi tebrik eden binlerce misafirimizi konuk ediyorduk. Gelen vatandaşlarımızdan biri paket içerisinde bize hediye olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın portresini getirdi. O hengâmenin içerisinde vatandaşlarımızla hatıra fotoğrafı çekildik. Bu fotoğraf, vatandaşlarımızın cep telefonlarıyla çekildi. Belediye personellerimizce çekilen fotoğraf değildi. Çekilen fotoğraflar, akabinde sosyal medya hesaplarında paylaşılmış. Yaklaşık 5 dakika gibi süre sonra Atatürk’ün yeni büyük portresi geldi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı çıkartılarak yerine asıldı. Yani karalama kampanyasını başlatılmadan önce Atatürk’ün portresi yerini almıştı. Sosyal medyada konuyla ilgili yapılan paylaşımlar üzerine konudan haberimiz oldu. Bizler Atatürk’ü sözde değil, özde yaşayanlardanız ve kimsenin Atatürk’ü silmesine izin vermeyiz. Hatta yeni astığımız Atatürk portresiyle beraber makamımızdaki Atatürk portresi sayısı 4 olmuştur. Bir de bunun yanına Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi eklenmiştir. Fakat durum anlatıldığı gibi değildir, çünkü Atatürk bizim baş tacımızdır. Makamımız herkese açıktır. Vatandaşlarımız makamımıza gelerek gerçeği görebilirler. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki, bizi eleştirenler, devir teslim töreninin ardından talimatımla belediye binasından sarkıtılan dev Türk bayrağını ve Atatürk resmini görmek istememiştir. Ayrıca projelerimiz arasında yer alan Bozüyük Mahallesi güzergâhında yapacağımız Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir kopyasıyla, Atatürk’e olan sevgimizi daha iyi anlayacaklardır. Kendim Atatürkçü Düşünce Derneği’nin üyesiyim ve bundan da gurur duyuyorum. Göreve geldiğimin ertesinde katıldığım nikâh merasimlerinde genç çiftlerimize ‘Nutuk’ hediye ediyorum. Atatürk ve milli değerlerimizle ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Bizleri yıpratmaya yönelik yapılan bu saldırıları doğru bulmuyoruz. Atatürk üzerinden ortamı germelerine müsaade etmeyeceğiz. Kimse çıkıp da bizim Atatürkçülüğümüze laf edemez. Karalama kampanyasına katılanların çoğunun bizleri tanımayan Yatağan dışından vatandaşlar olduğunu fark ettik. Sağ olsun Yatağanlılar bizleri tanıdıkları için bu oyunlara gelmedi. Bizi karalamaya çalışanlar hakkında yasal işlem başlattık. Kimse bizim bu güzel birlikteliğimizi bozamayacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.