Başkan Osman Gürün’ün Sıkıntıları

Bu haber 27 Nisan 2014 - 18:53 'de eklendi ve 1.214 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, göreve başlar başlamaz bir hayli zorluklarla karşılaşmaya başladığını söyleyebilirim. Bilindiği üzere 30 Mart yerel seçimlerinde Sayın Gürün büyük bir başarı elde edip tekrar koltuğuna oturmasını bildi. Hem de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak. Evet, oturmasını bildi ama seçim sürecinde aylarca seçim propagandası yapması sonrası başkan Gürün bir hayli yorgun düşmüş. Ama mükâfatı da CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı olması olmuş.

Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün olmak üzere çok sayıda CHP’li günlerce galip gelmenin mutluluğunu yaşamışlardı. Hele Sayın Gürün ile Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, karşılıklı Kerimoğlu zeybeği oynayıp başkanlıklarını kutlamışlardı. Tabi Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin çoğunluğunun CHP’li olması yine Sayın Gürün adına ayrı bir güzellikti.

Bu güzellikler hala devam etmekte. Her gün onlarca Muğlalı seçmen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü tebrik etmek için sıraya girdikleri görüldü. Tabi bu da yine ayrı bir güzellik olduğunu söyleyebilirim. Şimdi gelelim Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün çekmiş olduğu zorluklara. Nedir bu zorluklar diye sorabilirsiniz. Muğla Belediyesi, Büyükşehir Belediyesine dönüştüğü için her şey sil baştan oluyor.

Örnek vermek gerekirse ilçelerden Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışacak olan işçi ve memurların nerede hangi bölümde çalışacağı belirsizliğini koruduğu söyleniyor. Tabi bunun yanı sıra yine ilçelerden gelen ve gelecek olan araç ve gereçlerin nasıl nerelere verileceği konuları konuşulduğu anlatılmakta. Açıkça söylemek gerekirse başkan Gürün seçim stresinden çıkar çıkmaz belediyenin sorunları ile karşılaştı. Daha neler neler…

Özel idareden geçen mülklerden tutun alamadığı mülklere kadar bir hayli yorgun olduğu söyleniyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yakınında bulunan en samimi dostları ve belediye meclis üyeleri olan partililer başkanın bu kadar yorgunluğun karşısında şimdi birde kendisinin yeni kadrosunu kurması olacağını söylüyorlar. Tabi bazı isimler şimdiden belli. Hele üst düzey bürokratlar. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyesine alınacak olan personel için o kadar fazla müracaat var ki sormayın diyorlar. Bizde ne söyleyelim. Muğla’nın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e başarılar dilerken Allah sabır versin diyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.