Başkan Kocadon, Kissebükü için imza attı

Bu haber 21 Ocak 2015 - 0:20 'de eklendi ve 470 kez görüntülendi.

kocadonnnnnBodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Mandalina Şenliği’nde Kissebükü’ndeki yapılaşmaya karşı çıkan sivil toplum kuruluşlarının açtığı standı ziyaret ederek eylemlerine destek verdi.
Haber Merkezi
Kissebükü Adalıyalı Mevkii’nde oluşabilecek yapılaşmaya karşı çıkan sivil toplum kuruluşu üyeleri tarafından başlatılan imza kampanyasına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon destek verdi. Gökova’nın cennet koylarından, Mavi Yolculuğun ilk durağı olan Kissebükü Adalıyalı Mevkii’nde yapılacak tatil köyü projesinin iptal edilmesi ve durdurulması için hukuk mücadelesi veren Bodrumlu sivil toplum kuruluşları, vatandaşlardan da destek bekliyor.
Her yıl binlerce yat ile yüz binlerce turistin sadece denizden ulaşabildiği ve yapılaşma tehlikesinin yaşandığı Kissebükü koyunun birinci derece doğal ve arkeolojik sit alanı olması yanı sıra Mavi Yolculuğun ilk ve son durağı, Gökova Körfezi’nin giriş kapısı olarak kabul edilmesinden ötürü buradaki yapılaşma kararı, çevreci kuruluşların ve vatandaşların tepkisine yol açıyor.
Bodrum Belediye Başkan Kocadon da Mavi Yolculuğun Bodrum için çok önemli olduğunu ve bu değeri yaşatmak için mücadelesini sürdüreceğini ifade ederek “Özellikle Kissebükü’nün, Mavi Yolculuğun başladığı ilk koy olması nedeniyle büyük önemi var. Her yıl binlerce turist, Ege ve Akdeniz’in birbirinden güzel koylarını görmek için ve sırf Mavi Yolculuğu merak ettikleri için ülkemize geliyorlar. Gelen turistler, doğal güzeller için buraya geliyor. Eğer bizler bu güzellikleri yok edersek; ne Mavi Yolculuk kalır, ne de turist. Eğer Bodrum’da kaliteli turisti görmek istiyorsak doğal güzelliklerimizi ve değerlerimizi yaşatmanın yollarını aramalıyız, bunun mücadelesini de hep birlikte vermeliyiz. Ben de Bodrum Belediye Başkanı olarak çevreci dostlarımı sonuna kadar destekliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.