Başkan Işık Yine Aday Mı?

Bu haber 19 Mart 2017 - 23:53 'de eklendi ve 974 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık için uzunca bir zamandan bu yana fırsat bulup bir köşe yazısı yazamamıştım. Bugünkü köşe yazım Sayın Işık için olacak. Dört dönemdir CHP’den Belediye Başkanlık görevi yürüten Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’a birçok vatandaştan tekrar Belediye Başkanı adayı olması için ısrarcı oluyorlar. Genel ve yerel seçimlere daha bir hayli vakit olması rağmen Yatağan’da Belediye Başkanlığı şimdiden konuşulmaya başladı bile. Sayın Işık yapmış olduğu dört dönem Belediye Başkanlığı döneminde AKP ve MHP’den de birçok oy alıp seçimleri kazanmıştır.

Sevgili okurlarım, Belediye Başkanlık makamının 24 saat vatandaşa açık olduğunu vurgulayan Başkan Işık için şimdiden yine birçok arkadaşı tekrar aday olması için girişimlere başladılar bile. Dört dönemdir Yatağan Belediye Başkanlığını H. Haşmet Işık arkadaşları tarafından kendisine başkan olması için ısrarcı olanlara son günlerde bu iş nasip işi ancak vatandaşlarımdan büyük baskılar gelirse bir nebzede olsa düşünürüm dedi.

Sevgili okurlarım, Başkan Işık iki yıl önce Avukat Cumhur Uzun’a CHP’den Belediye Başkanı Adayı olması için teklifte bulunmuştu. Ama bugünün Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun ise Belediye Başkan Adayı olmayacağını söylemişti. Bu durum karşısında ilçe genelinde CHP’den güçlü bir isim çıkarsa yine aday olmayacağını söyleyen Başkan Işık yaklaşık 20 yıldır Yatağan halkına hizmet vermekteyim vermeye de devam edeceğim. Bu çalıştığım süre içinde birçok büyük işler yaptım. 39 köyümle birlikte hemen hemen her gün bir araya geliyorum. Benim asıl önem verdiğim husus ise vatandaşlarımın iyi gününde kötü gününde yanında olmamdır ve olmaya da çalışıp başta cenazeler olmak üzere düğün törenlerini de ihmal etmiyorum.

Sevgili okurlarım, Başkan Işık nasıl oldu da bu kadar uzun bir süre içinde dört dönem belediye Başkanı oldu diyebilirsiniz. Cevabı ise, kapısının devamlı halka açık olması, parti ayrımı yapmaksızın vatandaşlarla diyalog içinde olması, fakir fukaraya da elinden geldiğince yardımcı olaya çalışmasıdır. Başkan Işık aynı zamanda da sosyal yönlü bir başkan oluşu, hele bir de sosyal demokratlığını da eklersek ayrı bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Konunun sonuna gelmek istersek o da şöyle. Başkan Işık 20 yıldır Belediye Başkanlığı görevinde bulunuyorsa onun nedeni de insanlarla devamlı diyalog içinde olması fakir fukaranın yanında olması Sayın Işık’a 5. dönem belediye başkanlığını devam ettirir mi ettirmez mi bilemem. Ona da kendisi karar verir sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.