Başkan Işık “Şov Yaptırmam”

Bu haber 09 Ağustos 2015 - 19:16 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

Yatağan Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısı, imar konularının görüşülmesi gündemiyle Belediye Meclisi Toplantbaskanisik31112131ı Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık başkanlığında düzenlenen toplantıya, CHP, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin tamamı katıldı. Toplantı Muhalefet ve İktidar partilileri arasında bir hayli hareketli saatlere sebep oldu.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan Belediyesi Ağustos ayı toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı. Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, MHP’li Belediye Meclis üyeleri Mehmet Kavuran, Mutlu İnat ve Sayhan Ediz’in toplantı öncesinde sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan gündem önerisi, toplantının gergin geçmesine neden oldu.

MHP’li üç meclis üyesinin toplantı öncesinde sosyal paylaşım sitesi üzerinden paylaşılan gündem önerisinde, ilçe merkezinde çarşı içi ve mahalle aralarındaki yolların kullanılamaz hale geldiği, bu nedenle en kısa sürede yolların sağlıklı hale getirilmesi önerisi ile ilçede su parkı ve yüzme havuzu yapılması konularının gündeme alınması önerisi, Belediye Başkanı Işık ve CHP’li üyelerinin tepkisine neden oldu.

“Gidin mevzuatı öğrenin”

MHP’li üç meclis üyesinin önerisinin meclis dışında dile getirmesi ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden toplantı öncesinde kamuoyuna duyurmasını şov  olarak değerlendiren Işık, “Bu önerge, şov yapma önergesidir. Başkan olduğum sürece kimseye şov yaptırmam” çıkışında bulundu.

Bunun üzerine öneri sahipleri ise, amaçlarının şov olmadığını, amaçlarının ilçenin eksikliklerini dile getirmek ve çözüm önerileri aramak olduğunu söyledi.

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in katkılarıyla Yatağan Belediyesi’nin 400 bin lira ödenek aldığını ve bu ödeneğin 100 bin liralık kısmının yolların sağlıklaştırılması amacıyla kullanılacağını belirten Işık, “Bizim sorumluluğumuzdaki yolların durumunu elbette ki düzelteceğiz. Doğalgaz çalışmasının ardından ilgili firmayla yaşanan bir anlaşmazlık ve elektrik tesisatının yer altına taşınmasıyla ilgili çalışmalar nedeniyle yolların iyileştirilmesi çalışmasını bekletmiştik. AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in sağladığı destekle gelen ödenekle, bu sorunu da ortadan kaldıracağız” ifadelerinde bulundu.

Su parkı ve yüzme havuzu ile ilgili konunun meclis gündemine alınması ile ilgili konuya da değinen Işık, “10 bin metrekareden büyük park ve bahçeler, büyükşehrin sorumluluğundadır. Ayrıca bu konunun ilgili olduğu birim, gerekli çalışmalarını da yürütmektedir. Bu yüzden ilk önce mevzuatı öğrenin. Büyükşehrin ve belediyenin görev sahalarını öğrenin. Söyleyeceklerinizi de başka yerde değil, burada söyleyin, sonra kamuoyuna açıklayın” şeklinde konuştu.

Bunun üzerine MHP’li üç üyenin önerisi meclis üyelerine sunulurken öneri, MHP ve AK Partili üyelerin 8 kabul oyuna karşılık, CHP’li 7 üye ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın 2 oyu ile reddedildi.

MHP Belediye Meclis Üyesi Kavuran ise: Yatağan’da güzelliklerin yapılabilmesi için MHP gurubu olarak mücadelemizi devamlı sürdürüp Yatağan’a temiz bir görünüm verdirmek istiyoruz dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.