Başkan Işık Siyaseti Mi Aman Ha? « Hamle Gazetesi

Başkan Işık Siyaseti Mi Aman Ha?

Bu haber 08 Kasım 2015 - 23:32 'de eklendi ve 1.372 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Sevgili okurlarım, Başkan Işık siyaseti mi aman ha diye başlık atmıştım. Nedeni ise şöyle: Sayın H. Haşmet Işık 4 dönemdir Yatağan’da CHP’den Belediye Başkanlığını yürütmekte. Parti içinde ön seçim olsun atama ile olsun hepsinin başaran bir başkan. Nasıl mı? Onu da kısaca anlatmaya çalışayım: Başkan Işık’ın siyaset anlayışında hiç mağlupluğu yoktur. Çünkü İlçe Başkanlığı seçimleri, İl Başkan seçimleri ve milletvekili seçimlerinde tedbirini aylar öncesinden alır. Parti üyeleri ve delegelerle diyalog kurmayı hiçbir zaman elden bırakmaz. Hele Belediye Başkanlığı seçimlerinde sağ-sol demeden her kesimden oy almayı başarır.

Sevgili okurlarım, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık iki dönemdir gerçekleşen Belediye Başkanlığı seçimleri konusunda bir hayli sıkıntılara girdi. Girdi ama yine yapacağını yaptı. Sayın Işık ne yaptı iki dönem? Yatağan Belediye Başkanlığına başka isimler atanmıştı. Karargâhını Ankara’ya kuran Işık son gün CHP Genel Merkezi’nde işini yapıp partinin belediye başkanlığı adaylığına kendisini atattırdı. Nasıl atattırdı? İşte Başkan Işık’ın siyaseti mi aman ha diye başlık atmıştım ya evet parti içinde kurt bir belediye başkanı olduğu kadar kurt bir siyasetçi olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, Belediye Başkanı Hasan Haşmet siyasetini şöyle bir düşüneceksin. Ne yaptığı ne koyduğu belli olmaz. Sana bana tamam der, yine bildiğini yapar. Yıllardan bu yana siyasi duruşunu izlerim. Girmiş olduğu tüm milletvekili seçimlerinde delegelerini kendi paralelindeki seçmene oy kullandırtırdı. Ve Belediye başkanı Sayın Işık’ın oy verdiği ve delegelere oy verdirttiği milletvekili adayları milletvekili adayı olmuşlardır. Ha aklıma gelmişken milletvekili adaylarından Emrah Doğu’nun da oylarını da kestiğini biliyorum. Yine bunlar kendi aralarındaki seçim aritmetikleri Emrah Doğu’ya oy verilmemesinin nedeni de Yatağan Milletvekili aday adayı Mustafa Öztürk’e kayış atması olarak söyleniyor.

Sevgili okurlarım, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık işte böylesine siyaset bilinci olan bir belediye başkanıdır. Yatağan delegesi her seçimde olduğu gibi bu seçimde de toplu halde hareket etmiş. Destek verdikleri Akın Üstündağ ve Prof. Dr. Nurettin Demir’in seçilmesini sağlamışlar. Eğer Sayın Girgin Başkan Işık tarafından destek almış olsaydı Prof. Dr. Nurettin Demir’in yerine milletvekili olacak isim Süleyman Girgin olurdu. Hem de birçok oy fazlalığı ile.

Sevgili okurlarım, nerden nereye geldik. Önümüzdeki aylar içinde CHP’nin il ve ilçe başkan kongreleri var. Yatağan’da İlçe Başkanlığı’na gelecek oylar belli. Muğla’da CHP İl Başkanlığı’na gidecek oylar belli. Çükü Yatağan delegesi şimdiden başkan H. Haşmet Işık tarafından bilgilendiriliyor da onun için söylüyorum. Hangi adaya da oy gideceği belli. Siyasette istediğini yaptırtabiliyorsan takdir etmekte gerek. Bunun da en güzelini organizeli bir şekilde siz yapıyorsunuz Sayın Başkan H. Haşmet Işık. Önümüzdeki günlerde de Muğla CHP İl Başkanlığı için yapılacak olan yarışta şanslı olan başkan adayları açıklayacağım sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.