Başkan Gürün’ün Başarılı Olması

Bu haber 03 Nisan 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.397 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Öncelikle iki okurumdan; Ömer Kavas ve Hüseyin Canel’den önceki günkü yazıma yaptıkları yorumlarını paylaşmadığım için özür dilerim. Üzgünüm. Yorumlar benim yazımdan da uzundu. Daha kısa yorumlarınızı beklerim.

Bir okurumda “Doğmamış çocuğa nasıl don biçersiniz?” diye sordu. Yorum küfürlü olduğu için paylaşamadık. Soruyu “Başkan Gürün’e Başarılar” başlıklı yazım için sormuş. O yazımı bitirirken, “Mestan Yayman 2019’da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olabilir. Çünkü ben Başkan Gürün’ün Büyükşehir de başarılı olacağını sanmıyorum…” demiştim.

Küfürbaz okurum, Başkan Gürün’e başarı dileğimi samimi bulmadığını ifade ederken, “Mestan Yayman’ı 2019’da sıkıyorsa seçtir.” demiş…

Yazılarımı bazıları nereleriyle okuyorlar bilmiyorum!

xx        xx        xx

Menteşe Belediyesi’ni kazanamayan biri Büyükşehir seçimini kazanabilir mi?

Mucize olursa kazanır. Ama siyasette mucize olmaz!

Seçimden önceki yazılarımın birçoğunda vurgulamaya çalıştım. “Büyükşehir ödül mü, ceza mı?” sorusuna “Kimin elinde olduğuna bağlı” yanıtı verirken, seçimi kim kazanırsa kazansın 5 yıl sonra işinin zor olacağını vurgulayama çalıştım.

Anlaşılmamış…

Hem üstelik Mestan Yayman’ın 2019’da siyasette kalıp kalmayacağı belli mi?

Doğrusu espriden anlamayan okurlarımın da olmasından hicap duyuyorum!          

Ama ben yine de Başkan Gürün ve arkadaşlarına bütün samimi duygularımla Muğla için, hepimiz için başarılar diliyorum.

xx        xx        xx

Ayrıca AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Av. Mustafa Çelebi sosyal medya yoluyla Muğlalılara ve teşkilatlarına teşekkür ederken, “Muğlalının yerelde en iyi belediyecilik hizmetlerinden faydalanmasını sağlamaya çalışacağız…” diyorsa, ben Başkan Gürün’ün başarılı olmasını neden istemeyeyim?

Belediyecilik, insan hayatını kolaylaştırma sanatı ise, bu şehirde yaşamın daha da kolaylaşmasını isteyen birinin Başkan Gürün’ün başarısız olmasını istemesi için salak olması gerekmez mi?!

xx        xx        xx

AK Parti İlçe Başkanı ÇelebiYürekli efeler diyarı” başlıklı ilginç bir mesaj yayınlamış.

Ben bu köşede geçen 5 yılda Osman Gürün ve Muğla Belediyesi’ni eleştirirken, bizim yaptığımız eleştirileri yapması gereken AK Parti ve MHP yöneticilerini de eleştirdik.

AK Parti’ye haksızlık etmişiz!

Sayın Çelebi mesajında şöyle demiş:
Sevgili Muğlalılar, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan 2014 yerel seçimlerde partimiz Türkiye genelinde yüzde 50’ye yakın oy alarak her iki vatandaşımızdan birinin oyunu almış ve bir kez daha açık ara başarısını tescillemiştir. Teşkilatımızın tüm kademedeki mensuplarına teşekkürü bir borç biliriz…

Muğla merkez Menteşe’de ise Adalet ve Kalkınma Partisi % 30’a yakın oy alarak her üç vatandaşımızdan birinin gönlünü kazanmıştır. 2004 ve 2009 yerel seçimlerine göre, 2014 yılında yerel seçim sonuçlarında halkımız ilk defa yerelde ana muhalefet görevini partimize vermiştir.

Meğer AK Parti Muğla’da geçen 5 yılda muhalefette değilmiş… (!)

Tabi nereden baktığınıza da bağlı…

xx        xx        xx

AK Parti geçen 5 yılda Muğla’da muhalefette olmadıysa neredeydi?

Böyle bir durumda iktidarda olması gerekir, ama Sayın Çelebi’nin sözlerine nereden baktığımız önemli… Eğer geçen dönemden kasıt “Belediye Meclisi” ise, geçen dönem AK Parti Belediye Meclisi’nde üçüncü partiydi. İkinci parti, yani Çelebi’nin deyişi ile MHP ana muhalefetti.

Geçen dönem MHP’nin ana muhalefet olması, AK Parti’yi yavru muhalefet mi yapar? Yaparsa, “yavru muhalefet” muhalefet yapmaz diye bir şey mi var?

xx        xx        xx

Bir de İl Genel Meclisi var. Umarım Sayın Çelebi İl Genel Meclisi’nin kendisini ilgilendirmediğini söylemez!

30 Mart seçimi ile oluşan Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yerinde 30 Mart’a kadar Muğla İl Genel Meclisi vardı. İl Genel Meclisi’nin son 5 yılında ise iki Meclis Başkanı oldu: Zeki Köylü ve Cemal Gürpınar.

Ne Köylü ne de Gürpınar AK Partili değillerdi!

O zaman geçen 5 yılda AK Parti ne iktidarda ne muhalefette olmamışsa, Muğla’da olmamış olması gerekir…

Ben Sayın Çelebi’nin Muğlalılarla dalga geçtiğini sanmıyorum. Ama durumu anlama ve izah etmekte de güçlük çekiyorum.

xx        xx        xx

Sayın Çelebi’yi belki de mesajının kalan kısmı ile anlayabiliriz. Sosyal medyada paylaşılan mesajın kalan kısmı da şöyle:

Muğla hepimizin… Halkımızın iradesine sonsuz saygılıyız. Bundan sonra yerelde iktidar olanların vaatlerinin takipçisi olacağız…

Muğlalıya hizmet bizim için kutsaldır.

Muğlalının yerelde en iyi belediyecilik hizmetlerinden faydalanmasını sağlamaya çalışacağız…

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne ve Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz.

Doğrusu ben yerelde iktidar olanların vaatlerinin neler olduğunun da farkında değilim (!), ama o vaatlerin takipçisi olacağını söyleyen AK Parti yöneticilerinin takipçisi olacağımdan emin olabilirsiniz…

xx        xx        xx

Doğruyu söylemek gerekirse benim Büyükşehir’de Osman Gürün’den umudum olmadığı gibi, AK Parti’nin kendisini izleyecek olması konusunda da umudum yok!

Başbakan Erdoğan’ın Türkiye’de şansı nasıl CHP ise, Muğla’da da CHP’nin en büyük şansı AK Parti…

Aman yanlış anlaşılmasın. Büyükşehir seçimini hangi partiden kim seçilmiş olsaydı önümüzdeki 5 yıl kayıptı!

Ben yine de Başkan Gürün ve arkadaşlarına başarılar dilerken, sosyal medya yoluyla da olsa değerlendirmede bulunan Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi’yi kutluyorum.

Bakalım AK Parti İl Yönetimi ile AK Parti Muğla Milletvekilleri de birer değerlendirmede bulunacaklar mı? Elbette, MHP’nin yerel kurmaylarının değerlendirmeleri de merakla bekleniyor…

xx        xx        xx

En Başarılı İsim Saatçı” başlıklı yazımda, “Başkan Saatçı’yı kutlarken, yerel seçimde şahsa oy verme bilincine ermiş olan Fethiyelileri de alkışlamak lazım…” demiştim.

Köyceğiz’de oylar kaç kere sayıldı bilmiyorum, sonunda 13 oyla AK Parti Adayı Kamil Ceylan seçimi kazanmış oldu. Yani “efsane başkanSalih Erbay sandıktan çıkamadı. Bu konuyu yarın ele alırız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.