Başkan Gürün’den ‘Kurultay’ değerlendirmesi

Bu haber 25 Temmuz 2018 - 2:54 'de eklendi ve 646 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP’de kurultay tartışmalarına yönelik değerlendirmede bulundu. Başkan Gürün, yerel seçimler öncesi kurultay yapılmasının stratejik açıdan doğru olmadığını açıkladı. 

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 24 Temmuz Basın Bayramı kapsamında gazeteciler ile bir araya geldi. Başkan Gürün, etkinlik sonrası CHP’deki ‘Kurultay’ sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Gürün, “Kurultay normal tüzüğümüze göre eğer yeteri kadar imza toplanırsa kurultay çağrısı yapılacak. Pazartesi gününe kadar sakin bir şekilde beklememiz gerekiyor. Çıkan sonuç hepimizin başının üstündedir. Eğer delegelerin çoğunluğu kurultay yapalım diyorsa yapılır, sonra yapalım diyorsa daha sonra yapılır. Ben imza vermedim. İmza vermeyi de düşünmüyorum. Kurultayın yerel seçimler öncesi yapılması stratejik açıdan doğru zamanlama değil” dedi.
Yerel seçimler bittikten sonra daha geniş, uzun süreli, parlamentonun şu anki yetki ve sorumluluğundaki geldiği durum göz önüne alınarak, siyaset yapma ve politika üretme olarak geniş zamanlı bir çalıştay yapılması gerektiğini belirten Gürün, “Örneğin sağlık, ekonomi, madencilik, Güneydoğu ve dış politikayla ilgili komisyon raporları oluşturulmalı. Raporlar öncelikle delegelere gönderilmeli. Her komisyon raporu okunarak tartışılmalı. Birisi gitsin, birisi gelsin kurultayı olursa, partimize ve ülkemize yarar getirmez. Programlarımızın her birini gözden geçirmemiz gerekiyor. Erken seçim sözlerinin de uçuştuğu bir ortamda yerel yönetimleri geçelim, iki seçimi geçiren yönetim olarak bir çağrı yapılacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, yeni yönetim anlayışı ve onun temsilcisiyle yoluna devam edip, ülkemize çok daha yararlı, demokrasi kurallarının çok daha fazla uygulandığı, parlamenter sisteme dönülen, ekonominin, paylaşımın, üretimin dizayn edilmiş ve ülkeyi geleceğe muasır medeniyet seviyesine taşıyacak bir patikayla buluşturup onunla yürümesi lazım. Benim beklentim budur” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
oktay ozel 25 Temmuz 2018 / 12:06

siyasetcilerin konusmalari ile uygulamalari hic bir zaman birbirini tutmuyor.muassir medeniyetten soz ediyorlar ama ana yollardaki yol yapim calismalarin niteligini gormuyorlar herhalde.buyuk beton kunklerin dosenmesi icin kazilan yollarda gorulen kesitler yolun eski seviyelerinin bugunkunden 60- 70 cm altta oldugunu gosteriyor. eski yollarin bir basamak ustunde olan dukkan girisleri ve ev girisleri bugun yol seviyesinin 2 basamak altinda kaldigini goruyoruz. daha bu kadar basit olan yol calismasinda sinifta kalan yerel yoneticiler ulke yi nasil yonetecekler? yerel yoneticiler acaba kendi evlerinde yenilik yaparlarken ayni yollardaki gibi mi yapiyorlar? halk olarak bu yolllarda bizim degilmi? bize neden bu kadar ozensiz bastan sagma calisma yapiyorlar? tekel kavsaginda asagiya dogru yenilenen yoldan yuruyun, daha uzerinden bir kis bile gecmeden mermerlerin karardigini ,kirildiigini, yerinden oynadigini der aralarina macunun cekilmedigini i goreceksiniz.vali konagi ile Ataturk ilkokulunun arasindaki caddede yapilan yol daraltma calismasinin hangi amacla bile yapildigini oradaki ve mugla merkezde yasayan halk hala cozememisken , bu kadar basit , ust duzeyde teknik bilgi gerekmeyen islerde basarisiz olanlar ulke yi muassir medeniyet seviyesine cikarmaktan bahsediyor.Ayinesi istir kisInin lafa bakilmaz.