Başkan Gürün “Varım” dedi

Bu haber 03 Eylül 2013 - 9:28 'de eklendi ve 1.337 kez görüntülendi.

gurunadayadayi123135165123321312Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, “atama mı bekliyor?”, “Ön seçime girer mi?” sorularının yanıtı aranırken dün, başvuru için son gün büyükşehir belediye başkan aday adaylığı başvurusu yaptı. Böylece CHP’de aday adayı sayısı 6’ya ulaştı. İl Başkanı Mustafa Öztürk , “15 Ekim’de 6 arkadaşımız üyelerle yapılacak eğilim yoklamasına katılacak.” dedi.
İlkay Yıldız
Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, “atama mı bekliyor?”, “Ön seçime girer mi?” sorularının yanıtı aranırken dün, başvuru için son gün büyükşehir belediye başkan aday adaylığı başvurusu yaptı. Böylece CHP’de aday adayı sayısı 6’ya ulaştı. İl Başkanı Mustafa Öztürk , “15 Ekim’de 6 arkadaşımız üyelerle yapılacak eğilim yoklamasına katılacak.” dedi.
Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, büyükşehir belediye başkan aday adaylığı başvurusu yaptı. CHP il binasına eşi Gülsün Gürün’le birlikte giden Başkan Gürün, dilekçesini İl Başkanı Mustafa Öztürk’e verdi. Dün Muğla eski milletvekillerinden Dr. Ali Arslan’da son anda başvuruda bulundu.
CHP İl Başkanı Öztürk, burada yaptığı açıklamada aday adaylarının başvuru süresinin bugün sona erdiğini belirterek, “Sayın başkanımız, halen belediye başkanı. Aslında yanlış bir uygulama bence. Belediye başkanlarının aday adayı olması bence pek hoş değil.” dedi. Başkan Osman Gürün ise faal başkanların müracaatlarının, genel merkez tarafından ayrıcalık yapılmadan bir disipline bağlandığını belirterek şöyle konuştu:
“Aday olan arkadaşlarımızın hepsi çok değerlidir. Tabii ki başvuru yapan aday adaylarından bir isim aday olacak. Ben de bu aday adaylarından birisiyim. Hepimizin sabırla bu süreci beklememiz gerekiyor. Eğer ben CHP’nin bir üyesiysem, o tüzüğün tüm maddelerini hiç itirazsız kabul ediyorum demektir. Eğer tüzükteki bir maddenin işleyişine itiraz ediyorsam, istifa etmem gerekiyor. Tüzüğümüzün amir hükümleri ne gerektiriyorsa ve genel merkezin verdiği karara hepimizin saygı duymamız gerekiyor. İl başkanımızın defalarca söylediği gibi biz hedef olarak Muğla’yı, 13+1 olarak düşünüyoruz. Bu seçim için söylenmiş mutat sözler değil, yapılan incelemeler ve değerlendirmeler. Eğer seçim atmosferinde büyük bir hata yapmazsak 13+1’in altına imza atabiliriz.”
Muğla’nın büyükşehir statüsüne alınmasına asla karşı olmadıklarını belirten Başkan Gürün, “Muğla büyükşehir yapılırken bize sorulmadı. Keşke denseydi de biz de fikrimizi söyleseydik ama özellikle altını çizerek söylüyorum, büyükşehre karşı değiliz. Aksaklıklar var. Kervan yolda düzülür anlayışıyla birtakım aksaklıkları yaşaya yaşaya düzelteceğiz. Muğla’nın menfaati için kolkola girmemiz gerekiyor. Kavga kültüründen uzak durmamız gerekiyor. Bu sorumluluk içinde herkes ve her parti hareket ederse kazanan Muğla olacaktır. Bugüne kadar yerel yönetimlerdeki birikimlerimizi, bundan sonra Muğla il geneline yansıtmak ve Muğla’yı lider bir kent haline getirmek için hep birlikte çabalayacağız..” dedi.
6 ADAY ADAYI
Muğla’da büyük şehir belediye başkanlığı için ilk başvuruda bulanan 18. Dönem Muğla Milletvekili Musa Gökbel olmuştu. Gökbel’i 22. Dönem Muğla Milletvekili Fevzi Topuz izlerken, aday adaylığını açıklayan 22. Dönem Muğla Milletvekili Ali Aise başvuruda bulunmadığı anlaşıldı. Arslan dün Belediye Başkanı Osman Gürün’ün ardından başvuruda bulunurken, geçtiğimiz Cuma günü de daha önce SHP Parti Meclisi üyeliği de yapan Muğla Barosu eski başkanlarından Av. Ayla Kara ve Yüksek Şehir Plancısı Yaşar Sevgi (Seren) Aktör başvuruda bulunmuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
BURAK ZEYBEK 03 Eylül 2013 / 09:33

Yaşasın güzel insan,ahlaklı insan,çalışkan insan,mütevazi insan,Muğlamıza çağ atlatan büyük başkan yaşasın.Hayırlı olsun büyük başkan inşallah sizi tüm Muğla nın başında görücez.