Başkan Gürün Örnek Bir Büyükşehir Belediyesi Yaratacağız « Hamle Gazetesi

Başkan Gürün Örnek Bir Büyükşehir Belediyesi Yaratacağız

Bu haber 22 Haziran 2014 - 23:54 'de eklendi ve 1.514 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Efendim 15-20 günden bugüne dek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’le röportaj yapmak için gitmek istediysem de bir türlü fırsat olmadı. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün Basın ve Hakla İlişkiler Müdürü İskender Bey telefonla beni arayıp Hüseyin ağabey Sayın Başkanım Osman Bey size Altın Kalp Restaurant’ta bir yemek verip sizin 50.yılınızı kutlamak ve bir plaket vermek istiyor dedi ve gününü kararlaştırdık.

Altın Kalp Restaurant’a gittik. Başkan Gürün beraberinde Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ünal Türkeş, Menteşe Belediye Başkanı Bahatttin Gümüş ve her iki başkanın bürokratları hazır bulundular. Yapmış oldukları konuşmaları ile beni onurlandırıp 50.yılımı kutlayıp plaketle ödüllendirdiler. Bende başta Sayın Gürün olmak üzere Sayın Gümüş, Sayın Türkeş ve Sayın bürokratlarına ayrı ayrı teşekkürlerimi bildirdim. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve yemekte bulunan diğer yetkililerin şahsıma göstermiş oldukları ilgiyi unutulmayacak bir anı olduğunu söylemek istiyorum.

Şimdi gelelim esas konuya yemek sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile başkanlık makamında uzunca bir süre oturup bir şeyler yazmaya çalıştım. Ama ben burada Sayın Gürün’ün kafasının karışık olduğunu hissettim. Gelen giden ziyaretçilerle telefon konuşmaları ile bir hayli zorlanıyordu. Sevgili başkan nedir bu kadar yoğun çalışma diye sorduğum da cevap olarak da, “Hüseyinciğim nasıl bundan önce 15 yıl Muğla aşkı ile  görev yaptım. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz için de önümüzdeki yıllar içinde Muğla Büyükşehir Belediyesi örnek bir belediyeciliği sergileyecek iş aşkı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sayın başkan sizi şimdi yoğun bir çalışma içinde görüyorum biraz da stresli gördüm galiba Başkan Osman Gürün cevap olarak, “Hayır Hüseyinciğim bunun adı belediyecilik elbette sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bilindiği üzere Muğla Özel İdaresi konusu ortada tabi sonuna kadar hakkımızı arayacağız” dedi. Sayın başkan anlattığın kadarı ile daha tam kadro kuramadınız galiba soruma ise, “Evet, daha tam kadro kuramadık bu konuda yoğun çalışma içindeyiz ama bazı bürokrat arkadaşlarımız can havli ile çalışmalara başladılar. İşçi memur alım konusunda o kadar zorlanıyoruz ki sormayın. Binlerce müracaat var ve hala müracaatlar devam etmekte. Güzel bir belediyecilik sergileyebilmemiz için ekip işi başta gelmeli ve bizde bunu özen gösteriyoruz” cevabını verdi.

Sevgili başkan sizin için Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapamaz ve beş yıl önceden almış olduğu oyların altında oy alır konuşmaları yapılıyordu. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

‘’Sevgili dostum benim makamıma 15 yılda daha ikinci gelişin ama ben seni hem insan olarak hem de deneyimli bir gazeteci olarak sever ve değer veririm. Onun için benim her konuşmam güzelliklerden yana olur işte bu güzelliği de şöyle cevap veriyorum. 15 yıl Muğla Belediye Başkanlığı yapmış olduğum süre içinde Muğla adına güzel çalışmalarım oldu. Eğer öyle olmasa Muğla seçmez. Osman Gürün’e işbaşı yaptırır mı. Seçmenimden Allah razı olsun. Başta Muğla ili olmak üzere ilçelerimizden tahmin ettiğimden fazla oy aldığımızı söyleyebilirim. Elbette çalışmalarımıza ve şahsıma karşı çıkanlar olabilir o da onların kendi görüşleridir.”

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün’e can alıcı bir konuşma yaptım. Sayın Başkan sizin için parti içinde gruplaşma yaptığınız söylendi bu konuda neler söylersiniz?

‘’Bak Hüseyinciğim şunu rahatlıkla söyleyebilirim CHP çatısı altında Muğla ve ilçelerinde birlik ve beraberlik içindeyiz. İsterseniz tim CHP ilçe başkanlarını sorabilirsiniz. Arkadaşlarımla her gün görüşüp konuşuyoruz.”

Sevgili başkan sizin bu kadar yoğun çalışmalarınız konusunda lafı fazla uzatmayacağım Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’le çalışmalarınız hangi düzeyde?

“Sizin de bugün gördüğünüz gibi hep birlikteyiz. Sevgili Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve bizim Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri ile devamlı birlikte hareket ediyoruz. Ayrılığımız gayrılığımız yok’’dedi sayın başkan. Son olarak söylemek istediğimiz bir şey var mı?

“Evet, evet evet var tabi. Konuşmamın başında da söylediğim gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne yapacağımız başarılı çalışmalarla Türkiye’de adımızı duyuracağız. Ekibimizi de tam olarak kuralım Muğla nasıl bir Muğla olacak göreceksiniz’’ dedi ve teşekkür etti.

Ben de diyorum ki 15 yıl süre içinde Sevgili Başkan Osman Gürün’le makamındaki ikinci kez görüşmem de uzunca yapılan sohbette ben şunu anladım; Muğla adına bir şeyler yapmak istiyor ve yapmış olduğu konuşmalarla kendisini inandırıyor ancak biraz müddet bekliyor. Çünkü üst düzey kadrosunu tam kurumamış, ilçelerde bazı sıkıntılı konular var, özel idare mallarında belediyeye haksızlık yapıldığını söylüyor. CHP’li meclis üyelerinin çoğunluğu başkanın yapmış olduğu meclis toplantılarında rahat bir karar almasını sağlıyor. Tabi bu da başkan adına sevindirici bir konu oluyor. En önemlisi ise binlerce işçi memur alımı için müracaat çokluğundan bir hayli sıkıntılı olduğu görülüyor Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.