Başkan Gürün Mercedes’ten vaz mı geçti?

Bu haber 14 Nisan 2015 - 19:09 'de eklendi ve 1.820 kez görüntülendi.

mercedes456156165Kamuoyunda geniş yankı bulan ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne makam aracı olarak tahsis edilen lüks otomobil ile ilgili bir açıklamada Tüm Bel Sen Muğla Şube Başkanlığı tarafından yapıldı. Açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün’ün kamuoyunda oluşan tepkiler doğrultusunda kendisine yakışan o sosyal demokrat kimliğini göstermiş ve banka tarafından başkanlık makamına tahsis edilen o aracı kullanmamayı tercih etmiştir” denildi.

Özcan Özgür

Kamuoyunda geniş yankı bulan ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne makam aracı olarak tahsis edilen lüks otomobil ile ilgili bir açıklamada Tüm Bel Sen Muğla Şube Başkanlığı tarafından yapıldı. Açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün’ün kamuoyunda oluşan tepkiler doğrultusunda kendisine yakışan o sosyal demokrat kimliğini göstermiş ve banka tarafından başkanlık makamına tahsis edilen o aracı kullanmamayı tercih etmiştir” denildi.

“Tüm yerel sen kazanılmış haklara sahip çıksın”

Tüm Bel Sen Muğla Şube Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde toplu sözleşme yapmaya yetkili olan ve Başkanlığı’nı Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salih Tufan’ın yaptığı Tüm Yerel Sen Sendikası’nın son toplu sözleşmesi eleştirildi. Açıklamada, Tüm Yerel Sen yönetimi hükümetin dümen suyunda gitmekle ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı çalışanlarına sahip çıkmamakla suçlandı.

Tüm Bel Sen Başkanlığından yapılan açıklamada, Tüm Yerel Sen’in Büyükşehir ile yaptığı sözleşmenin çalışanlardan saklandığını ve kendilerinin de güçlükle ele geçirdikleri belirtilirken, “Mevcut toplu iş sözleşmesinin 01.04.2014 ile 31.12.2015 tarihleri arasında imzalanmış olduğu tarafımızdan görülmüştür. Bizlerde oluşan yanlış anlamanın belediye çalışanlarının dahi görmediği toplu sözleşme metnini Tüm Yerel Sen sendikası yöneticilerinin dışında hiç kimsenin bilgi sahibi olmadığından kaynaklandığı ve bu yüzdende yanlış anlaşılmalara yol açtığı anlaşılmıştır” denilerek şöyle devam edildi:

“Muğla Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan toplu iş sözleşmesi 01.04.2014 ile 31.12.2015 tarihlerini kapsamaktadır. Ancak Tüm Yerel Sen yetkililerinden aynı duyarlılığı şu Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan personelin ve 24 saat Muğla halkına hizmet vermek için görevlerinin başında olan, canını ortaya koyarak çalışmaktan görev yapmaktan kaçınmayan itfaiye emekçilerinin fazla çalışma, servis, yemek gibi sorunlarının giderilmesi için gerekli ilgi ve de alakayı göstermesini beklerdik.”

Hükümetin memur sendikalarının kazanılmış haklarını 31.12.2015 tarihinde sonlandırmayı düşündüğü önerilen açıklamada, “Torba yasa adı altında bize dikte edilen yasalarla kazanılmış haklarımızın elimizden alınmaya çalışılmakta. Bununla ilgili olarak da aynı duyarlılığın gösterilmesi, hükümetin şuan yaptığı baskı ve korku algısına benzer uygulamalarınıza bir an evvel son verilmesi, duyarlı gerçek bir sendikacılık anlayışı olan sınıf ve emek hak mücadelesine geri dönülmesi, herkes için iyi sonuçlar verecektir” diye kaydedildi.

Osman Gürün’e sendikadan teşekkür

Tüm Bel Sen Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e makam otomobili olarak tahsis edilen lüks otomobile de değinildi. Açıklamada, bazı yetkililer tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin bir bankada mevduat hesabı olduğu ve mevduat karşılığında oluşan promosyon karşılığı makam otomobilinin tahsis edildiğinin anlaşıldığı ifade edilerek şöyle devam edildi:

“Birde memleketi kaos ortamına sürükleyen, işçiyi memuru emekliyi esnafı açlığa, sefalete, güvencesizliğe, korku imparatorluğuna sürükleyen bir hükümet ile aynı siyasi görüşe sahip bir belediyeyi örnek göstererek ‘onlar yapıyor biz yapsak ne olur’ mantığıyla bir açıklama yapılması hem kamu oyunda hem de bizler üzerinde ters etki yapmış ve tepki vermemize sebep olmuştur. Şu ana kadar aldığımız bilgiler doğrultusunda; Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün’ün kamuoyunda oluşan tepkiler doğrultusunda kendisine yakışan o sosyal demokrat kimliğini göstermiş ve banka tarafından başkanlık makamına tahsis edilen o aracı kullanmamayı tercih etmiştir. Kendisine bu davranışından dolayı teşekkür eder ve bu bilgiyi kamuoyuyla paylaşırız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
aslan sosyal demokrat 14 Nisan 2015 / 22:39

Tüm yerel sen den bilgi almak MİT’ten bili almaktan zor. Ben Belediyede çalıştığım dönemde sözleşme örneğini istemiştim. Üyeleri olmama rağmen Bana da vermedilerŞU haliyle bu sendika bir sarı sendika konumundadır. Başkanına ve diğer yöneticilerine bir parmak bal çalmışlar, istedikleri gibi güdüyorlar. 300-400 personeli olan kurumlar bankalarla 3 yıllık sözleşmeye 1200-1300 TL arası promosyon alırken şuan 3000 personeli olan ve para hareketinin yoğun olduğu Adı büyük şehirde bu rakam 900 TL de kalmıştır. Acaba mercedes bizim paralarla mı alınmıştır. Bunun açıklanması lazım, atyrıca aldıkları mercedsi geri verip parayı çalışanlarına mı verecekler bekleyelim görelim. Yoksa seçim bitince yine kullanmaya devam mı edecekler.

İİBF / KKTC 15 Nisan 2015 / 03:17

Tamamı ile seçim yatırımı bir hareket…baktılar tepki Osman Gürünü de geçip partiyi eleştirmeye gelince yukardan arabayı saklayın seçimden sonrasını bekleyin dediler.Büyükşehir belediyesi de paşa paşa 3 ay garajda sakladığı aracı yine aynı garaja kapattılar demek ki…
Bunca kişi kurum konu hakkında açıklama yaparken hala belediyeden resmi bir aciklama yok.pek sayin sosyal demokrat baskan halkina cevap vermeyi hala tercih etmiyor ve hala sosyal demokrat oldugu iddia ediliyor.Ve ne kadar yazik ki makam arabasini elinin tersiyle itmis bak bak bak…yazik ya s350 ye binmedi diycekler baskan icin cok yazik tuuhhh…artik son model 48 DR 250 plakali VIP mercedes vito minibusuyle avunur artik.Varsin plaka 48 DR 048 olmasinda 48 DR 250 olsun sonuc olarak ortasi “DR” ne de olsa…

Oğuz TURAN 15 Nisan 2015 / 08:45

Sendikadan şu anda bu aracın nerde olduğunu açıklamasını da bekliyoruz, bir de madem her şey yasaldı niye vazgeçmiş? Sapsarı sendika, daire başkanından sendikacı olduğu nerde görülmüş yahu?