Başkan Gürün, kazı başkanlarını bir araya getirdi

Bu haber 08 Eylül 2014 - 21:44 'de eklendi ve 783 kez görüntülendi.

baskangurunMuğla’da arkeolojik kazı yapan kazı ekipleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün davetiyle bir araya geldi.

Haber Merkezi

Muğla’da yapılan arkeolojik kazı çalışmaları, kazılarda yaşanan sıkıntılar, sorunlar, kazı ekiplerinin istek ve taleplerinin anlatıldığı toplantı, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası meclis salonunda yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün daveti ve katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Yatağan, Eskihisar Stratonikeia Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Bodrum Konacık Pedasa Kazı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler, Milas Selimiye Euromos kazısı adına Arkeolog Dursun Ay, Milas Beçin kazısı adına Zafer Topak, Seydikemer Yaka Tlos Kazı Başkanı Prof. Dr.Taner Korkut, Datça Yazı Knidos Kazı Başkanı Doç.Dr. M. Ertekin Doksanaltı, Bodrum Gümüşlük Myndos kazısı adına Araştırma Görevlisi Hazal Çıtakoğlu, Seydikemer Kumluova Letoon Kazı Başkanı Doç. Dr. Sema Atik Korkmaz, Köyceğiz Çandır Kaunos Kazı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Işık katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün daveti ile gerçekleşen toplantıda, il genelinde yapılan kazılar hakkında bilgiler verildi ayrıca kazı ekiplerinin sorunları, çözüm önerileri, yerel yönetimlerden istek ve talepleri konuşuldu. Kazı Başkanları, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e Muğla’daki arkeolojik kazı yapan kazı ekiplerini bir araya getirdiği, istek ve talepleri dinlediği için teşekkür ettiler.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’da devam eden kazı çalışmalarının bir kentin kültür kimliğinin oluşması açısından önemli olduğunu ve kazı ekiplerine yerel yönetimler olarak gereken desteği vereceklerini söyledi. Başkan Gürün, “Muğla tarihi dokusu, sahip olduğu kültürel değerleriyle çok önemli bir potansiyele sahip. Devam eden arkeolojik çalışmalarla ortaya çıkarılacak değerlerimiz tarihe ışık tutacak ve kültür kimliğimizin oluşmasına büyük katkı sağlayacak. Turizmde Muğla sadece deniziyle, güneşiyle değil, geçmişe ve geleceğe ışık tutan arkeolojik alanlarıyla da kültür turizminde söz sahibi olacak. Davetimize iştirak eden bütün katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Yerel yönetimler olarak kazı çalışmaları yapılan alanlarda sorumluk alanlarına göre büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeler istek ve taleplerinize yardımcı olacaktır” dedi.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.