Başkan Gürün İstedi Mürsel Alban CHP İl Başkanı Seçildi

Bu haber 24 Aralık 2015 - 0:10 'de eklendi ve 3.371 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Sevgili okurlarım, öncelikle Pazar günü gerçekleşen CHP İl Kongresinde Mürsel Alban başkanlığındaki CHP yönetim kuruluna seçilen partilileri kutladığımı belirtmek istiyorum.

Güzel bir seçim oldu mahşeri bir kalabalığın olduğu CHP İl Kongresinde iki tane CHP İl başkan adayı vardı. Süleyman Uslu 138 oy alırken Mürsel Alban 424 oy alıp tekrar CHP’nin İl başkanı oldu. Yine ayrıca yönetim kurulu üyelerini de tekrar kutladığımı söylemek istiyorum.

Sevgili okurlarım, yapılan CHP İl Kongresinde İl Başkanlığı seçimi değil de yarınlarda yapılacak olan Muğla Büyükşehir Belediye başkanlık seçimiydi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün destek verdiği aday Mürsel Alban ile Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un destek verdiği Süleyman Uslu çekişmesi vardı. Kazanan kim oldu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün oldu. Ezici bir çoğunlukla CHP’li delegelerinde desteğini alıp kendisini bir kez daha parti içinde başarılı olduğunu ispatladı tüm ilçelerden ful oy geldi ve Sayın Alban büyük bir oy farkı ile CHP İl Başkanı seçildi işte bu da bir Osman Gürün farkı.

Sevgili okurlarım, ben bir gazeteci olarak çok önemli bir hassas konuyu söylemek istiyorum Bodrum CHP delegesi 124 Marmaris CHP delegesi 62 evet öyle iyi hoşta. Sayın Kocadon, Sayın Acar destek vermiş oldukları CHP İl başkan adayı Süleyman Uslu’ya yapılan seçimde 138 oy aldırdılar hani nerede kendi ilçelerinden almış oldukları oylar yani Marmaris delegesi ve Bodrum delegelerinin çoğunluğu Mehmet Kocadon ve Ali Acar’ın destek verdiği CHP İl başkan adayına oy vermedikleri görüldü.

Sevgili okurlarım, Kocadon ve Acar ekibi bırakın kendi ilçelerindeki delegelerden oy almayı diğer ilçelerden ise oy almamışlar ve bu büyük bir malibiyettir onun için diyorum ki bütün gerçekleşen seçimlerde önceden tavrını alıp seçimlere öyle gireceksin olan kime oldu biliyor musunuz bazı kişiler tarafından ayak oyununa getirilen CHP İl başkan adayı Süleyman Uslu ya oldu. Sayın Uslu parti içinde saygın bir isim olarak tanınır ve bilinir CHP İl başkanlığı yapmış olduğu dönem örnek bir İl Başkanlığı yapmıştır ancak son anda çıktığı için seçimi kaybetmiştir.

Sevgili okurlarım, en büyük hatalardan birini de eski İl genel meclis üyelerinin birlik ve beraberlik içinde olmamasıydı işte böyle olunca seçim kaybedilir. Seçim günü yapılan kulislerde bazı CHP delegeleri bir hayli sessiz kaldıkları görülüyordu 13 İlçeden gelen CHP delegeleri İlçe başkanları ve Belediye Başkanları atılacak oylar için toplu kararlar aldıkları için oylarını Mürsel Ablandan yana tercihlerini kullandılar ancak bazı delegeler ise kararsızlıklarını söylüyorlardı şunu da söylemeden geçemiyeceğim Mürsel Alban’a oy veren bazı delegeler grup kararı aldığımız için böyle yapmak mecburiyetindeyiz diye konuştular. Kongre salonunda Süleyman Usludan yana olduklarını söyleyenlerde vardı ama alınan kararlar neticesinde oy vermeyeceklerini söylüyorlardı. CHP İl Başkanlığı’na seçilen Mürsel Alban’ın hakkını da vereceksin atama ile geldiğinden bu yana gece gündüz demeyip çalışıp İlçe ilçe dolaşıp partilileri ile birlikte devamlı olduğu da söylenilmekte bizde son söz olarak şunu söyleyelim Muğla CHP’nin İl Başkanı Mürsel Alban’a yeni görevinde başarılar dilerken Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr Osman Gürün’e de tebrik edilmesi gerekir çünkü kısa bir süre içinde 13 CHP İlçe örgütü ve Belediye Başkanları ile birlikte organizeli bir çalışmanın zaferini yine yaşadınız Sayın Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Gürün değimli sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.