Başkan Gürün Başkan Işık Dostluğu Perçinleşmiş

Bu haber 13 Ağustos 2015 - 11:35 'de eklendi ve 920 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Başkan Gürün Başkan Işık Dostluğu Perçinleşmiş

 

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık aralarının açık olduğu her yerde söyleniyor. Hem de ben bu tür konuşmaları CHP’nin üst düzey yetkililerinden duydum da diyebilirim. Ama işin öyle olmadığını bilhassa gözlerimle gördüm. Ne gördüm ve duydum biliyor musunuz? Sayın Gürün’le Sayın Işık’ın birbirlerine onure edici konuşmalarını duydum. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün her fırsatta Yatağan’a gelir Başkan Işık’la bir arada olur. Hatta Sayın Gürün geçtiğimiz günler içinde CHP İl Başkanı Mürsel Alban ile birlikte olup hoşça sohbet etmeleri oldu. Ben de bu topluluk içinde kendime göre bazı siyasi konuşmalara şahit oldum.

Sevgili okurlarım, önceki gün Başkan Işık yapmış olduğu sohbet anında Başkan Gürün’e öylesine onure edici konuşmalar yapıyordu ki sormayın. Bu konuşma anında ben bir ara araya girdim: “Sayın Işık nedir bu kadar sizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü onure edici konuşmaların? Seçmen sizin için Başkan Gürün ile aranızın olmadığını söylüyor.” Başkan Işık hemen lafıma karşılık: “Hüseyin Ağabey, Osman Başkan bizim pirimizdir. O ne derse bizde aynısını uygulamak mecburiyetindeyiz. Çünkü Osman Bey saygın aynı zamanda da çalışkan bir büyükse bir belediye başkanlığı görevini başarı ile sürdürmekte” dedi. Ben de: “Sayın Işık ciddi misin” diye söylediğim de: “Evet ciddiyim. Hem de her konuda fikir alışverişi yaptığım değerli bit parti büyüğümüzdür” dedi.

Sevgili okurlarım, benim Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ın böylesine güzel söylemlerine bir türlü aklım ermedi. Çünkü bazı yerlerde her iki başkanın arasının olmadığı söyleniyordu. Ama Sayın Işık’ın kendi ağzından bu tür konuşmaları duyunca ben samimiyetimle söylüyorum iki başkanın arası çok iyi. Çünkü Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün ağzından başkaları için kötü bir laf söylemez, her konuşmasını önceden düşünür öyle konuşur derler. Hakikaten de öyleymiş.

Sevgili okurlarım, yani Sayın Gürün’le Sayın Işık’ın birbirlerine daha yakın olduklarını gördükten sonra son zamanlarda CHP İl Başkanı Mürsel Alban’ın sık sık Yatağan’a gelmesinin altında Dr. Osman Gürün’ün de dostu olan Sayın Alban’ın Sayın Işık’la birlikte görülmelerinin altında arkadaşlık ve dostluk mu var yoksa şu günlerde yapılacak olan CHP kongreleri olduğundan mı acaba diye konuşanlar çoğunlukta da onun için böyle söylüyorum. Belki Sayın Alban CHP il başkanı adayı olabilir Başkan H. Haşmet Işık’ın aylar öncesinden Mürsel Alban bizim adayımız dediğine göre bu güzellikte gerçekleşmiş olabilir.

Ah şu siyaset yok mu? Küs olan insanları bile seçim zamanında barıştırabiliyor. Benim anladığım kadarı ile CHP’nin kongrelerinin başlayacağı bugünlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat üçgeninin şimdiden CHP il başkanlığı için kulis içinde oldukları söyleniyor. Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ın: “Bizim siyasi konuda pirimiz Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’dür” konuşmasına karşılık ben de diyorum ki, Muğla’nın CHP il başkan adaylığında kimi düşünüyorlar? Çünkü CHP il başkanlığı konusunda Sayın Gürün, Sayın Işık ve Sayın Tokat’ın gizli çalışmalar içinde olduklarını da siyasi kulislerde dolaştığını da söyleyebilirim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.