Başkan Gümüş’ten Kore Gazisine ziyaret

Bu haber 11 Nisan 2015 - 0:46 'de eklendi ve 815 kez görüntülendi.

koregaizsiMenteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Kore Gazisi Osman Bektaş’ı evinde ziyaret ederek, birlikte çekilmiş fotoğrafını hediye etti.

Haber Merkezi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, geçtiğimiz aylarda kendisini ziyarete gelen Kore Gazisi 85 Yaşındaki Osman Bektaş’ı evinde ziyaret etti.

Başkan Gümüş, “Osman Amca geçtiğimiz aylarda beni ziyaret etmişti. Bende kendisini ne zamandır ziyaret etmek istiyordum. Kısmet bugüneymiş” dedi.

Ziyarette Kore Gazisi Bektaş’ın sağlığını sıhhatini soran Başkan Gümüş, daha sonra birlikte çekildiği fotoğrafı hediye etti.

Başkan Gümüş, çerçevelenmiş fotoğrafın yanında Kore Gazisi Bektaş için yazdığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

“Türk Tugayı (Şimal Yıldız)’nın Kore Savaşında göstermiş olduğu üstün gayret, cesaret ve kahramanlık Tüm Dünya’ya Türk Ordusu’nun gücünü bir kez daha göstermiştir. Savaş alanında korkusuzca mücadele eden Türk Ordusu, esir aldığı askerlere gösterdiği şefkat ile de düşman askerleri tarafından saygı görmüş, adeta efsaneleşmiştir. Savaşta olduğu kadar Barışta da Dünya Ülkelerine örnek olan Türk ordusu, Ulu Önder Atatürk’ün miras bıraktığı üstün seciyeyi, kişilik ve ahlak özelliklerini de büyük bir gurur ve liyakatla üzerinde taşımaktadır. Sizin nazarınızda Kore Savaşı’nda Kahramanca mücadele eden gazi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.”

Ziyaret sonrası Kore Gazisinin yanında ayrılan Başkan Gümüş, daha sonra Yerkesik pazarını gezdi, vatandaşlar ile bir araya geldi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.