Başkan Gümüş, sağlıklı kentler birliğine katılacak

Bu haber 08 Eylül 2014 - 21:42 'de eklendi ve 542 kez görüntülendi.

baskangumussMenteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 10-12 Eylül tarihleri arasında Kırşehir’de yapılacak olan Sağlıklı Kentler Birliği’nin “Küresel Isınma ve Kentlerimizin Geleceği” konulu konferansa katılacak.

Haber Merkezi

Sağlık Kentler Birliği’nin 22.05.2014 tarihli 20. Olağan Meclis Toplantısında, oy çokluğu ile üyeliği kabul edilen Menteşe Belediyesi, yeni kurulan bir belediye olmasına rağmen üyeliklerini her geçen gün giderek arttırıyor.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş konu hakkında yaptığı açıklamada, “Kırşehir’de ilk Sağlıklı Kentler Birliği toplantımıza katılacağız. Daha önceden Muğla Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği üyesiydi. Yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen Menteşe Belediyesi olarak bu üyeliklerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Menteşe Belediyesi olarak sağlıklı bir toplumu devam ettirmek, sosyal sorumluluk projelerimiz arttırmak, kentliye güvenilir ve çağdaş bir hizmet sunmak görevlerimiz arasında. Bu anlamda bu tür toplantılara katılmayı önemsiyoruz. Halkımıza da bu projelerden örnekler sunarak, ilçemize uygun projeleri hayata geçirip, daha yaşanır bir kent olmayı hedefliyoruz” dedi.

2 gün sürecek olan toplanın birinci oturumunda; Küresel Isınmanın Etkileri ve Küresel Isınma Eylem Planlaması, ikinci oturumda; Küresel ısınmada Su Yönetimi, Uluslararası Düzenlemeler ve Yerel Yönetimlerin Rolü, üçüncü oturumda; Küresel Isınma ile Mücadele konuları yer alıyor.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.