Başkan Gümüş Eski Garaj Alanı hakkında konuştu: “Bu alanı prestijli hale getireceğiz”

Bu haber 25 Mayıs 2017 - 0:15 'de eklendi ve 523 kez görüntülendi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, görevde bulunduğu 3 yılı değerlendirdi. Menteşe Belediyesi olarak 3 yıllık çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Gümüş, eski garaj alanının meydan olarak kullanılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi ile protokolün imzalanma aşamasında olduğunu belirterek, “4 katlı yer altı otoparkı, üzeri tek katı geçmeyen iş yerlerinden oluşacak meydanın içinde yeşil alan, büyük bir meydan, çocuk oyun grupları ve sergi alanlarının bulunacağı Eski Garaj alanını kentin prestijli bir bölgesi yapacağız” dedi.

Kadir Tamer

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ‘2017 Yılı Değerlendirme’ toplantısında

İlçede görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerin temsilcileri ile bir araya geldi. Görevde bulunduğu 3 yıl içinde yaptığı çalışmalarla ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Gümüş, eski garaj alanının meydan olarak kullanılabilmesi amacıyla başlattıkları çalışmalarda son aşamaya geldiklerini söyledi.

Eski Garaj Alanı’na yapılacak projeyi Ocak ayında düzenlenen tanıtım toplantısında kamuoyuna açıkladıklarını hatırlatan Başkan Gümüş, “Bildiğiniz üzere bu bölgenin altı 4 katlı otopark, üzeri tek katı geçmeyen iş yerlerinden ve geri kalan kısmı meydan olarak kullanılması amacıyla hazırladığımız projeyi kamuoyuna tanıtmıştık. Hazırlanan proje birçok kesim tarafından beğenildi ve proje ile ilgili olarak olumlu görüşler aldık. 4 katlı yer altı otoparkı, üzeri tek katı geçmeyen iş yerlerinden oluşacak meydanın içinde yeşil alan, büyük bir meydan, halkımızın zamanlarını geçireceği alanlar, çocuk oyun grupları ve sergi alanları yer alacak. Göreve geldiğimde en çok merak edilen eski garaj alanını halkımızın olacak. Şu anda Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalama aşamasındayız. Protokolün imzalanmasının ardından bu bölgede inşaat çalışmalarının yılsonuna doğru başlatılmasını hedefliyoruz. İnşaat çalışmalarını en kısa zamanda tamamlayarak bu bölge halkımızın isteği doğrultusunda hizmete girecek” dedi.

Çalışmalarını anlattı

Başkan Gümüş, 3 yıllık çalışmalarla ilgili olarak Akyol Semt Pazarı projesi, doğalgaz çalışmalarında ki son durum, halka ve çocuklara yönelik sosyal projeler, Menteşe Belediyesi bünyesindeki sportif yatırımlar ve projeler, kültür – sanat etkinlikleri, festivaller, organizasyonlar ve kurslar ile Fen İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Park Bahçe İşleri Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.