Başkan adayından ilginç ‘Duba’ protestosu

Bu haber 20 Ocak 2014 - 20:09 'de eklendi ve 1.334 kez görüntülendi.

dp651615Doğru Yol Partisi Menteşe Belediye Başkan Adayı Timur Somay, Kurşunlu Camii önünde düzenlediği basın açıklamasında Muğla Belediyesi tarafından yol kenarlarına konulan dubaların üzerine oturarak protesto etti.
İlkay Yıldız
Doğru Yol Partisi Menteşe Belediye Başkan Adayı Timur Somay, Kurşunlu Camii önünde düzenlediği basın açıklamasında Muğla Belediyesi tarafından yol kenarlarına konulan dubaların üzerine oturarak protesto etti.
Seçim gezilerinde özellikle esnaftan dubalar ile ilgili çok tepki aldıklarını kaydeden Timur Somay, “Bizde onların şikâyetleri dile getirmek için bu eylemi yaptık. Biz bu dubanın üstüne oturarak belki iki dakikalık acı çekeceğiz ama esnaf bu acıyı bir ömür boyu çekiyor. Muğla’nın trafik sorunu dubaların bu şekilde koyulması ile çözülemez. Projelerimiz arasında bu dubaları kaldıracağız. 45 derecelik açılar ile kaldırımları daraltıp otoparklar oluşturacağız. Bu otoparkların ilk 15 dakikası ücretsiz olacak. İnsanlar rahat rahat alışverişlerini yapacaklar esnafımız kazanacak, alışveriş yapan Muğlalımız kazanacak onların sorunlarını en güzel biçimde halkın da istediği şekilde çözmüş olacağız” dedi.
Somay, şehir içinde trafik polislerinin uygulamasını kaldırmayı düşündüklerini beklirterek, “Bunun yerine belediye olarak trafik zabıta ekipleri oluşturacağız. Trafik zabıta ekipleri halka zorluk çıkarmayacak. Dediğim gibi parkların ilk 15 dakikası ücretsiz olacak, trafik zabıta ekipleri halka yardımcı olacak. Muğlalının trafik sorununu en güzel biçimde çözeceğimize inanıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.