Başkan adayından açıklama

Bu haber 02 Nisan 2014 - 21:22 'de eklendi ve 1.028 kez görüntülendi.

baskanadayindanaciklama651651565Ak parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz, seçim gecesi yaşanalar ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.

Kadir Tamer

Ak parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz, seçim gecesi yaşanalar ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı.

Toksöz açıklamasında, seçim gecesi Yatağan’da 200 oy önde oldukları esnada bir takım olayların yaşandığını iddia ederek, “Sandık sayımları devam ederken, 200 oy önde olduğumuz ve sayımların devam ettiği sırada CHP ve MHP sandık kayıp diyerek, İlçe Seçim Müdürlüğüne, Orman İşletme Müdürlüğüne kanuni olmayan bir şekilde müdahalelerde bulunmuşlardır. Amaçları yalan haberlerle insanları kışkırtarak ortalığı karıştırmaktır. Çünkü her sandığın bir sandık başkanı, bir memur üyesi, bir AK Partili, bir CHP’li, bir MHP’li, bir DP’li üyesi vardır. CHP İl Başkanı halkın önünde ‘kayıp sandık var’ diyorsa lütfen hangi üyesinin bulunduğu sandık kayıpmış açıklasın. O gün gece ki görüntülerle insanlara hırsız diye bağırttıran il başkanı, milletvekili, belediye başkanı ve ilçe başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı, ahlak ve adaptan yoksun insanlara çamur atmanın bu kadar kolay olmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Toksöz açıklamasına şöyle devam etti:

“Lütfen CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk hangi sandığın kayıp olduğunu, üyesinden sandık başkanına kadar açıklamasını bekliyoruz. Kendisi hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Sokaklara, caddelere yazılan tüm yazıların sorumlusu CHP İl Başkanıdır ve her yazı için tazminat davası açacağımızı özellikle belirtmek istiyoruz. Seçim günü akşamı olaylar çıkartarak insanların dikkatini o yöne çekip Turgut’ta ki sandıkların başına giden CHP ekibi görevini yapmıştır. Ama perde arkasında oynanan oyunlara bizim verecek cevabımız vardır. Madem seçimi kazandığınızdan eminsiniz niye halen daha saldırıyorsunuz, sokaklarda neden gençlere yazı yazdırıyorsunuz. Halkın hür iradesine müdahale edilmiştir. Hakkaniyet yerini bulacaktır. Bizim tek isteğimiz halkımızın gerçek iradesinin yerini bulmasıdır. 30 Mart gecesi seçimi karıştırıp, AK Parti kazanıyor buna engel olalım diyenler hemen ortalığı karıştırmıştır. İlçemize özel harekat ekipleri gelmiş, çevik kuvvet seçim büromuz önünde önlem almıştır. Olay yerine çok sayıda zırhlı araç sevk edilmiştir. O gece kazandığımız ilan edilmiş olsa idi yaşanacakları düşünemiyoruz bile. Bunu bu noktaya getirenleri özellikle kınıyoruz. Halkın önünde kayıp sandık var diyenlerin seçime itiraz edip etmediklerini özellikle açıklamalarını istiyoruz. Suçladıkları insanların seçim bürosunda olaylardan habersiz seçim sonuçlarını takip ederken onları suçlayanların ellerinde ne gibi bilgi ve belge varsa ortaya koymalarını istiyoruz. İlçede savaş ortamı yaratan ve bu iftirayı atanların her şeyden önce insanlıkla zerre kadar alakaları olmadığını özellikle söylemek istiyoruz.”

30 Mart gecesi yaşananların tüm görüntü ve belgelerini ilgili yerlerden temin ettiklerini kaydeden Öztürk, “Hepsini basın ve sosyal medya aracılığıyla yayımlayacağız. İlçe 2. Başkanımız Mehmet Şener’e yapılan saldırıyı tüm ayrıntıları ve görüntüleriyle yayınlayacağız. Mehmet Şener o gün AK Parti seçim görevlilerini aracıyla sevk etmekle görevliydi. Sandık başındaki AK Parti görevlisinin işinin uzaması nedeniyle 10 dakika onu beklemek için aracını park edip Orman İşletme Müdürlüğü santraline çay içmek için girmiştir. MHP Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak ilçe 2. Başkanımız Mehmet Şener’e ilk müdahaleyi yapan kişidir. Mehmet Şener’de MHP Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak’tan şikayetçidir. Sayın Çakmak’ın ‘ben kurtardım’ demeleri önce ateşe atıp, sonradan toparlama gayretleridir. Yaşanan süreçte bize destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sandıkların gelmesi esnasında CHP ve MHP’nin kargaşa yaratması sonucu yaşanan baskılar nedeniyle sayımların durdurulması ve ertelenmesi düşündürücüdür. Bütün amacımız sandıkların hakkaniyetli olarak tekrar sayılarak insanlarımızın hür iradesinin ortaya konulması olacaktır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.