Başından vurup gömdüler

Bu haber 04 Nisan 2015 - 1:19 'de eklendi ve 1.451 kez görüntülendi.

cesetMenteşe İlçesi’nde evinin kenarında bulunan çukuru fark eden bir vatandaş başından vurulmuş bir erkek cesediyle karşılaştı. Üzerinden kimlik çıkmayan ve 45-50 yaşlarında bir erkeğe ait cesedin kime ait olduğu ve kim tarafından öldürüldüğünün belirlenmesi amacıyla jandarma tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Menteşe İlçesi Salihpaşalar Mahallesinde öldürüldükten sonra toprağa gömülen bir erkek cesedi bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan ve 45-50 yaşlarında olduğu tahmin edilen erkek cesedinin kime ait olduğu ve neden öldürüldüğünün belirlenmesi amacıyla jandarma tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

İddialara göre, Menteşe İlçesi Salihpaşalar mahallesinde yazlık evi bulunan bir kişi, evinin hemen yakınında bulunan ve yağmur suyu nedeniyle çöken çukuru fark etti. Durumdan şüphelenen ve aldığı kürek ile çukuru açmaya başlayan ev sahibi bir süre sonra bir erkek cesedi ile karşılaştı. Kazdığı çukurda ceset ile karşılaşan ve kimliği gizli tutulan ev sahibi durumu hemen jandarmaya bildirdi.

Başından iki kere vurulmuş

İhbar üzerine olay yerine ulaşan Menteşe İlçe Jandarma ekipleri ilk yaptıkları inceleme sonucunda başından iki kere vurularak öldürülen ve 45-50 yaşlarında olduğu tahmin edilen erkek cesedinin üzerinde kimlik bulamadı. Yapılan ilk incelemelerde cesedin yaklaşık 2 gün önce öldürüldüğü üzerinde duruluyor. Olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından başından vurularak öldürülen ve kimliği tespit edilemeyen ceset Yerkesik Mahallesi’nde bulunan Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Jandarma geniş çaplı araştırma başlattı

Bu arada jandarma ekipleri 45-50 yaşlarındaki cesedin kimliğinin tespit edilebilmesi amacıyla geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Cesedin bulunduğu yakın bölgelerdeki mermer fabrikalarında çalışan işçilerin ifadesine başvurulurken, bu fabrikalarda bulunan ve olay yerine yakın olan güvenlik kameraları da ekipler tarafından inceleme altına alındı.

Cesedin kimliğinin tespit edilebilmesi amacıyla jandarma ekipleri bölgede bulunan mermer fabrikalarında tek tek inceleme başlatırken son iki günden bu yana işe gelmeyen işçilerin tespitinin yanında son günlerde yapılan kayıp ihbarlarını da inceleme altına aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.