Başhekim Doğan adaylığını açıkladı

Bu haber 29 Nisan 2014 - 20:13 'de eklendi ve 1.931 kez görüntülendi.

bashekim6151561656Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof. Dr. Gürsoy Doğan, 15 Mayıs’ta yapılacak rektörlük seçimlerinde rektörlüğe aday olduğunu düzenlediği basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof. Dr. Gürsoy Doğan, üniversite rektörlüğüne aday olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Doğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimlik makamında yaptığı açıklamada, “İki yıldır Sağlık Bakanlığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliğini yürütmekteyim. Sağlık konusu ilimizde son yılların en çok tartışılan ve konuşulan konusu haline geldi. Bizler bu tartışmalar içerisinde zaman zaman sizlerle de bir araya gelerek ortak akıl ile karşılaştığımız güçlükleri aşmaya çalıştık. Görülen odur ki, yakın geçmişimiz ve yakın geleceğimizde Muğla’da sağlık yatırımları bir taraftan konuşulacak, bir taraftan da gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilmesi planlanan bu yatırımlarla ilgili idari ve akademik birikimimin yeterli olacağını inanıyorum. Sağlık alanındaki çalışmalarımızın üniversitemizin bütünün kucaklayacak bir boyuta taşımamız gerektiğine inanıyorum. Bu düşünce ile yeni dönemde üniversitemiz rektörlüğüne adayım” dedi.

İnsanı merkeze alan bir yönetim modeli oluşturmayı hedeflediğini kaydeden Doğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Her başarının temelinde insan vardır. Her birey bir değerdir. Öğrencimiz, öğretim üyemiz, çalışanımız çalışanlarımızın aileleri, şehrimiz, hemşerilerimiz bir bütünün parçalarıdır. Paydaşlarımızın mutluluğu bizim için önemlidir. Bizler, hekimlik mesleğimiz gereği, insana bakışımız farklıdır. Kültürümüzde insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu vardır. Bu anlayışa paralel olarak, bilimsel niteliği arttırmak, Türk üniversiteleri sıralamasında hak ettiğimiz yeri almak, sadece Muğla’nın değil bir üniversitesi olma yolun da adımlar atmak, şehrimizin etkin dinamikleri ile iletişim halinde olamamak müşterek projeler üretmek, öğretim üyelerimi TÜBİTAK ve AB projelerine katılımları yönünde teşvik etmek başlıca hedef  ve amaçlarımızdandır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.